Petrol
85.34
-2.11%
Euro
18.1969
0.22%
Dolar
18.5357
0.16%
Altın
995.81
0.80%
Borsa
3169
0.00%
Bitcoin
375.251
4.09%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Washington Post, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye tepkisini yazdı

  Washington Post, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye tepkisini yazdı

  ABD merkezli gazete, Gara'da katledilen Türk vatandaşlarıyla ilgili Washington'ın açıklamasına tepki gösteren Erdoğan'ın tavrına dikkat çekti.
  • Haber Merkezi
  • 19.02.2021 - 09:06
  • Güncelleme : 19.02.2021 - 09:45

  ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, göreve geldiğinde koronavirüs salgını ve salgının yol açtığı olumsuzlukları gidermeye odaklandı.

  Washington Post gazetesi, Biden'ın iç politikaya ağırlık verdiğini, ancak diğer ülkelerin Beyaz Saray'daki yeni yönetimi "anlamaya çalıştığını" belirtti.

  "TÜRKİYE HOŞNUTSUZLUK DUYUYOR"

  Biden'ın Orta Doğu'ya daha az öncelik vermek istediği ifade edilen yazıda, fakat bunun kolay olmadığı ve "yakında bazı önemli kararlar alacağı" aktarıldı.

  İsrail, Mısır ve Türkiye gibi ülkelerin, Washington yönetiminden hoşnutsuzluk duyduğuna ilişkin sinyaller verdiği kaydedilerek, şöyle denildi:

  "ERDOĞAN, ABD'Yİ AZARLADI"

  "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'ta 13 Türk'ü öldürenleri desteklediği için ABD'yi azarladı."

  Gara'da şehit edilen 13 Türk vatandaşıyla ilgili ABD'den yapılan açıklamada, "Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK'nın elinde öldüğü haberleri doğruysa, bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz." denilmiş, "haberler doğruysa" ifadesi Ankara'nın sert tepkisine neden olmuştu.

  Washington Post, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın ABD ye tepkisini yazdı #1

  BEYAZ SARAY, TEPKİLERİN ARDINDAN ÇARK ETTİ

  ABD, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından olmak üzere üst düzey tepkilerin gösterildiği açıklamayla ilgili çark etmişti.

  PKK'lı teröristlerin katliamıyla ilgili Beyaz Saray'dan gelen ikinci açıklamada, "Bakan (Antony Blinken), Kuzey Irak’ta Türk rehinelerin ölümü üzerine taziyelerini iletti ve PKK’nın bundan sorumlu olduğuna dair görüşümüzü yineledi." ifadelerine yer verilmişti.

  Washington Post, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın ABD ye tepkisini yazdı #2

  Erdoğan'dan ABD'ye tepki: Bal gibi de PKK'nın yanındasınız ViDEO


  Görüş Bildir