Petrol
82.92
0.29%
Euro
19.5329
-0.08%
Dolar
18.6335
-0.02%
Altın
1.06
0.12%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
321.881
-1.57%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Washington Post'tan Trump'ın akreditasyon kararına rest

  ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin muhtemel başkan adayı Donald Trump'ın yanlı haber yaptığı iddiasıyla tepki verdiği Washington Post yanıt verdi
  • AA
  • 16.06.2016 - 06:51
  Washington Post'tan Trump'ın akreditasyon kararına rest

  Trump'ın, Washington Post gazetesinde çıkan bir haber üzerine akreditasyon uygulayacağı açıklamasına gazeteden yanıt geldi.

  Washington Post Genel Yayın Yönetmeni Baron, yaptığı açıklamada, kararı "özgür ve bağımsız medyanın rolünü inkar etmekten başka bir şey değil" sözleriyle eleştirdi.

  Seçim kampanyasıyla ilgili süreçleri aynı şekilde haber yapmaya devam edeceklerini ifade eden Baron, "Yaptığımız habercilikle gurur duyuyoruz ve bu yolda devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı.

  Akreditasyonu iptal edilen Washington Post gazetesinin bundan sonra Trump'ın etkinliklerini yerinde takip edip edemeyeceği henüz bilinmiyor.

  Gazetenin yetkilileri, Trump'ın seçim ofisinden henüz kendilerine kimsenin ulaşmadığını ve söz konusu iptal kararının ne şekilde ve ne kadar uygulanacağını bilmediklerini kaydetti.

  Trump, gazetenin pazartesi günkü sayısında "Donald Trump, Başkan Obama'yı Orlando saldırısı ile bağlantılandırmış gözüküyor" başlığıyla yer alan haber dolayısıyla bu kararı aldığını duyurmuştu.

  Facebook hesabından yaptığı açıklamada Trump, "Obama'yı Orlando saldırısı ile ilişkilendirmiş" gibi gösterilmesine çok üzüldüğünü aktararak "Trump kampanyasıyla ilgili inanılmaz yanlış haberler yapan sahtekar Washington Post'un basın akreditasyonunu iptal ediyoruz" görüşünü aktarmıştı.

  Trump, daha önce de BuzzFeed, Politico, Foreign Policy, Daily Beast ve Huffington Post gibi Amerikan kamuoyunda yakından bilinen medya organlarının basın akreditasyonlarını iptal etmişti.


  Görüş Bildir