Petrol
95.31
0.41%
Euro
18.2713
0.16%
Dolar
17.9317
0.11%
Altın
1.022
-0.08%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
418.333
1.08%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Yabacı ülkelerden Soma taziyeleri

  Çok sayıda ülke lideri Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.
  • 15.05.2014 - 06:07
  Yabacı ülkelerden Soma taziyeleri

  Yabacı ülkelerden Soma taziyeleri #1

  Soma'daki maden faciası dolayısıyla çok sayıda ülke lideri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

  Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Yunanistan Cumhurbaşkanı, Litvanya Cumhurbaşkanı, Katar Emiri, Kuveyt Emiri, Bahreyn Kralı, Bahreyn Veliaht Prensi, İsrail Cumhurbaşkanı, Kazakistan Devlet Başkanı, Kore Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e taziye mesajı gönderdi. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Katar Emiri, Bahreyn Veliaht Prensi ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da taziye mesajı gönderdi.

  Romanya, Azerbaycan, Katar, Bahreyn, Bangladeş, Ukrayna, İngiltere ve KKTC başbakanları, Sudan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı, AB Komisyonu Başkanı, İsveç'in Ankara Büyükelçisi de Başbakan Erdoğan'a taziye mesajı iletti. KKTC Başbakanı ayrıca Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a taziye mesajı gönderdi.

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı, Bosna Hersek Başbakanı ve Dışişleri Bakanı, Katar Dışişleri Bakanı, taziyelerini yüz yüze ifade ederken, ABD, Yunanistan, Danimarka Dışişleri Bakanları da Davutoğlu'nu telefonla aradı.

  Azerbaycan, Hollanda, Slovakya, Estonya, Kazakistan Dışişleri Bakanı ile Tunus'un Ankara Büyükelçisi de Davutoğlu'na taziye mesajı gönderdi.

  AB'nin yanı sıra ABD, İsrail, Fransa, Polonya, İran, Yunanistan ve İngiltere yardım teklifinde bulundu. İsrail ve Norveç, Ankara'da gerçekleştirecekleri milli gün resepsiyonlarını iptal etti.

  Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ve Avrupa Konseyi Başkanı Van Rompuy birer taziye mesajı yayımladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir