Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
416.389
1.79%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Yemen'de hükümet istifa etti

  Yemen'de isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir hükümet yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin istifasını sunduğunu söyledi.
  • 22.01.2015 - 19:39
  Yemen'de hükümet istifa etti

  yemen

  İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir hükümet yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halid Mahfuz Bahhah başkanlığındaki hükümetin, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'ye istifasını sunduğunu belirtti.

  İSTİFA KARARI KESİN

  Yetkili, istifa kararının kesin olduğunu sözlerine ekledi.

  Uzun süredir siyasi çatışmaların devam ettiği Yemen'de, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin Ofis Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek'in 17 Ocak'ta kaçırılmasıyla artan gerginlik, Husilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Hadi'nin Sittin Caddesi'ndeki konutuna saldırısıyla daha da tırmanmıştı.

  ANLAŞMA SAĞLANDIĞI AÇIKLANMIŞTI

  Bu gelişmelerin ardından önceki gün, Husiler'in Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na girdiği iddia edilmişti. Daha sonra Husi Ensarullah Hareketi ile Cumhurbaşkanı Hadi arasında, "anayasa taslağında değişikliğe gidilmesi, Barış ve Ulusal Ortaklık Anlaşması'nın uygulamaya geçirilmesi ve güvenlik alanında yaşanan sıkıntıların en kısa zamanda giderilmesi" konularında anlaşma sağlandığı açıklanmıştı. Ayrıca Husiler'in, bin Mübarek'i serbest bırakma teminatı verdiği ifade edilmişti.

  Yemen'de Husi militanları Başkanlık Sarayı'nı bastı haberiYemen de hükümet istifa etti #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir