Euro
15.3379
0.02%
Dolar
13.4416
0.03%
Altın
786.2130
0.01%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
569.450
-2.52%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Yeni cumhurbaşkanından alkışlanacak hareket

  Mısır'ın yeni cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ilk faaliyeti olumlu bir adım olarak karşılandı.
  • 26.06.2012 - 17:24
  Yeni cumhurbaşkanından alkışlanacak hareket

  Yeni cumhurbaşkanından alkışlanacak hareket #1

  Mısır'ın yeni cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, kamuya ait binalarda fotoğraflarının asılmasını yasakladığı, kutlamalar için yapılacak masrafların da halka faydalı hizmetlere tahsis edilmesini istediği bildirildi.

  "CUMHURBAŞKANI DEĞİL MISIR SEMBOL OLSUN"

  Geçici olarak cumhurbaşkanlığı sözcülüğü görevini yürüten Yasir Ali, düzenlediği basın toplantısında, Mursi'nin, cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasının ardından kamu kurumları ve yurtdışındaki temsilciliklerde resimlerinin asılmasına kesin olarak karşı olduğunu belirtti. Sözcü, Mursi'nin, şahısların geçici ancak Mısır'ın baki olduğu gerekçesiyle cumhurbaşkanının değil Mısır'ın sembol olmasını istediğini ifade etti.

  "PARALAR HİZMET İÇİN HARCANSIN"

  Yasir Ali, Mursi'nin cumhurbaşkanlığı görevini üstlenmesinin ardından, resmi kurum ve kuruluşlara derhal bu yönde bir talimat vereceğini, aksi yönde hareket edenlerin de cezalandırılacağını söyledi.

  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü, Mursi'nin cumhurbaşkanı seçilmesi münasebetiyle kutlamalar için masraf yapılmasına da karşı olduğunu, paraların halka hizmet için harcanmasını istediğini söyledi.


  Görüş Bildir