Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.411
-1.03%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad konuştu

  Sağlık nedenleriyle bugün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelemeyen yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad, duygularını İran'da dile getirdi.
  • 11.05.2014 - 14:09
  Yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad konuştu

  Yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad konuştu #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün Maltepe'de İranlı Samereh El Nezhad'a verilecek "Yılın annesi" ödül törenine katılması planlanıyordu. Ancak Samereh El Nezhad'ın rahatsızlığı nedeniyle İstanbul'a gelememesi üzerine Kılıçdaroğlu programını iptal etti. İranlı Samereh El Nezhad ise ödül ile ilgili İran'da konuştu.

  "TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ TEBRİK EDİYORUM"

  Samereh Ali Nezhad'in yaptığı açıklaması; 

  "Bugün anneler günü ve bugün ben yılın annesi seçildiğim için çok mutluyum. Bütün annelerin, özellikle Türkiye'deki annelerin anneler gününü tebrik ediyorum. Anneler günü nedeni ile bana ödül layık gören herkese teşekkür ediyorum.

  Yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad konuştu #2

  "AFFETMEM İÇİN YALVARDI O ANDA TOKAT ATTIM"

  İdam günü herkes orada toplanmıştı. Katili idam sehpasına getirdiler. Bana affetmem için yalvardı, o anda ben içinden gelerek bir tokat attım. O anda sanki içimdeki pıhtılaşmış kanın, bütün kinin ve nefretin eridiğini hissettim. Eşime dedim ki idam sehpasına gel ve onu indirelim. O günden sonra içimde çok büyük bir huzur hissediyorum. Allah'a daha çok yaklaşmış hissediyorum.

  "ALLAH'IN BENİM YANIMDA OLDUĞUNU HİSSEDİYORUM"

  Nereye gitsem Allah'ın benim yanımda olduğunu hissediyorum. Oğulumu kaybettikten sonra sağlığım kötüye gitti. Tedavim hala sürüyor. İstanbul'daki programa katılamadığım için çok özür diliyorum, sağlığım maalesef el vermiyor."

  Yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad konuştu #3

  YILIN ANNESİ'NDEN İSTANBUL'A HEDİYE

  Sağlığı nedeni ile İstanbul'daki programa katılamayan Samereh Ali Nezhad, kendisini 'Yılın Annesi' ödülüne layık gören belediye başkanı ve idarecilere ulaştırılmak üzere hazırladığı Kuran-ı Kerim ve hediyeleri görevlilere teslim etti.

  Yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad konuştu #4

  OĞLUNU ÖLDÜREN GENCİ İDAM SEHPASINDA AFFETMİŞTİ

  Mazandaran eyaletinde Royan'da oğlunun katilinin infazı sırasında, oğlu öldürülen anne Samereh Ali Nezhad, 7 yıl önce oğlu Abdullah Hüseyinzade'yi öldüren Balal adlı genci idam sehpasında affetmişti. İpten dönen Balal'ın annesi gözyaşları içinde Abdullah'ın annesinini ayaklarına kapanmıştı.

  Yılın annesi İranlı Samereh El Nezhad konuştu #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir