Petrol
111.26
-0.20%
Euro
17.5026
0.14%
Dolar
16.774
0.12%
Altın
975.22
-0.09%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.550
-0.01%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  YPG çekilmiyor ilerliyor

  Türk askeri kaynakları, ABD yönetiminin “YPG, Menbiç’ten çekilecek” açıklamalarının doğru olmadığını belirtiriyor.
  • 18.11.2016 - 08:22
  YPG çekilmiyor ilerliyor

  YPG çekilmiyor ilerliyor #1

  YPG, Menbiç’ten çekilmediği gibi, kentin batısındaki sekiz köyü DEAŞ’ın kontrolünden alarak, stratejik El Bab’a hem doğu hem de batı yönünden ilerliyor.

  YPG 8 KÖYÜ ELE GEÇİRDİ

  ABD yönetimi, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’nin ana bileşeni olduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin, Fırat Nehri’nin batısındaki Menbiç kentini boşaltacağı sözünü yinelemeye devam etmesine karşın örgüt, Menbiç ile TürkSilahlı Kuvvetleri’nin (TSK) destek verdiği Özgür Suriye Ordusu’nun ilerlediği El Bab hattında 8 köyü ele geçirdi.

  YPG DE EL BAB'A YAKLAŞTI

  Anadolu Ajansı’nın haberine göre Menbiç’ten harekete geçen ve Fırat Nehri’nin batısındaki Afrin ve Menbiç’i birleştirmeyi hedefleyen PG güçleri, iki bölge arasında köprü vazifesi gören El Bab merkezinin 9.8 kilometre yakınına ulaşmış oldu. ÖSO güçleri ise El Bab’ın merkezine 2 km yakınlıkta hatlarını koruyor. ÖSO, önceki gün El Bab’ın kuzeybatısındaki Kabbasin köyünü almış ancak DEAŞ burayı ilerleyen saatlerde yeniden ele geçirmişti. ÖSO köyü tekrar almak için hazırlık yaparken YPG güçleri de buraya 1.3 km uzaklıkta bulunuyor.

  PYD UNSURLARI HÂLÂ MENBİÇ'TE

  TÜRK topçusu, dün öğleden sonra Menbiç’in batısına ilerlemek isteyen PYD hedeflerini yoğun ateş altına aldı. ABD’den gelen “PYD unsurları Menbiç’ten ayrılmaya başladı” haberlerinin doğru olmadığını belirten Türk askeri kaynakları, “Bizim istihbarat kaynaklarımız PYD unsurlarının Menbiç’te olduğunu ve Menbiç’in bazı bölgelerine kalıcı olarak yerleştirildiği bilgisini veriyorlar. Çekilme için bir komisyon kurulması öngörülmüştü. Şimdiye kadar ABD tarafından bir ses yok. Bu nedenle Menbiç’in batısındaki PYD hedeflerini de şu an (dün öğleden sonra) toplarla vuruyoruz” dediler.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir