Euro
15.2598
0.12%
Dolar
13.5123
0.26%
Altın
801.5460
0.05%
Borsa
1968
1.18%
Bitcoin
516.272
3.56%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Yunanistan'da göçmen avı: 1 ölü

  Yabancı düşmanlığı ve ırkçı saldırıların arttığı Yunanistan'da, 1 göçmen bıçaklanarak öldürüldü.
  • 12.08.2012 - 20:23
  Yunanistan'da göçmen avı: 1 ölü

  Yunanistan da göçmen avı: 1 ölü #1

  Ekonomik krizle birlikte milliyetçi damarın aşırı kabardığı Yunanistan'da, bir Irak vatandaşı başkent Atina'nın markezinde bıçaklandı.

  Irak vatandaşı olduğu belirtilen kimliği belirlenemeyen kişi, başkent Atina'nın merkezinde saldırıya uğradı.

  Sabaha karşı Anaksagora Caddesi'nde meydana gelen olay sonrası Evangelismos Hastanesi'ne kaldırılan göçmen, burada hayatını kaybetti.

  Yunan polisi, saldırganların yakalanması için soruşturma başlatırken, saldırganların 5 kişi olduğu, söz konusu olaydan önce yine şehir merkezinde Romanya ve Fas vatandaşı 2 göçmene daha saldırdıkları fakat göçmenlerin kurtulmayı başardıkları belirlendi.

  GEREKEN YAPILACAK MESAJI

  Vatandaşı Koruma Bakanı Nikolaos Dendias, olaydan duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, ''Devlet suç işleyenlere karşı acımasız davranacak. Polisten saldırganların yakalanması ve adalet karşısına çıkarılmaları için başlattıkları soruşturmayı hızlandırmalarını istedim'' ifadelerini kullandı.

  Yabancı düşmanlığı ve ırkçı saldırıların arttığı ülkede cuma gecesi de Pire kentinde teravih namazı kılan Müslümanlara saldırı düzenlenmişti. Altın Şafak üyesi olduğu belirtilen bir grup, Pire'nin Etolikou Caddesi'nde bulunan mescitte teravih namazının kılındığı sırada gaz bombası atmıştı.


  Görüş Bildir