Petrol
92.52
0.19%
Euro
18.2601
0.08%
Dolar
17.9615
0.27%
Altın
1.017
-0.48%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.278
-1.24%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Yunanistan'dan vize kolaylığı

  Yunanistan, turizm sezonu öncesinde daha fazla turist çekmek için vize uygulamasını kolaylaştırdı.
  • 22.03.2012 - 16:16
  Yunanistan'dan vize kolaylığı

  Yunanistan dan vize kolaylığı #1

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Stavros Dimas'ın imzasıyla dış temsilciliklere gönderilen bir genelgede, Yunanistan'ı ziyaret etmeye ilgi duyan, özellikle son dönemde ülkeyi ziyaret eden turist sayısında artış gösteren ülkelere mümkün olan tüm kolaylıkların sağlanması istenildi.

  48 SAAT İÇİNDE VİZE TALEBİNE YANIT

  Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, dış temsilciliklerden, 6 aydan 5 yıla kadar olan çok girişli "iyi niyetli" vize başvurularının en geç 48 saat içinde cevaplandırılması istenildiği belirtilen genelgede, öğrenci, 12 yaştan küçük olan çocuklar, bilim ve kültürel amaçlı ziyaretçiler gibi belirli kategorilere de ücretsiz vize sağlanması konusunun değerlendirilmesi talimatı verildiği bildirildi. Bakanlık açıklamasında, genelgede belirtilenlerin, Yunanistan'ın turizm konusundaki ulusal öncelikleri göz önüne alınarak, Schengen kulları dahilinde kararlaştırıldığı kaydedildi.

  Yunan basınında daha önce çıkan haberlerde, Dışişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı'nın, ülkeye daha fazla turist çekmek üzere Türkiye, Çin, Hindistan, Rusya ve Ukrayna gibi "yükselen pazarların" vatandaşlarına uygulanan vize kurallarını yumuşatmak üzere harekete geçtikleri bildirilmişti. Haberlerde, iki bakanlığın yetkililerinden oluşan ortak bir komitenin, Türkiye ve diğer ülkelerden Yunanistan'a gitmeyi düşünen turistleri caydıran katı vize rejimini yumuşatmak üzere çalışma yapacağı belirtilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir