Euro
11.1281
-0.08%
Dolar
9.5881
0.04%
Altın
557.04
0.02%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.908
2.01%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C
  Yunanistan'ın yeni Turizm Bakanı Elena Kuntura

  Yunanistan'ın yeni Turizm Bakanı Elena Kuntura

  Yunanistan'da yeni Başbakan Aleksis Çipras'ın kabinesi yemin ederek göreve başladı. Ülkenin yeni Turizm Bakanı sağcı koalisyon ortağı Bağımsız Yunanlar vekili olan Elena Kuntura oldu.
  • 28.01.2015 - 08:30

  Yunanistan'da yeni Başbakan Aleksis Çipras'ın, kemer sıkma politikasına karşı çıkacak kabinesi belli oldu. SYRİZA’nın sağcı koalisyon ortağı Bağımsız Yunanlar vekili olan Elena Kuntura, yeni hükümette Turizm Bakanı olarak yer aldı.

  TURİZM YUNANİSTAN'IN CAN SİMİDİ

  Mevcut ekonomik sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda turizm Yunanistan'ın can simidi dolarak görülüyor. Yunan medyasına göre, yeni hükümetin en önemli gelir kaynağı olması beklenen turizmin Elena Kuntura’ya emanet edilmesi de bu açıdan oldukça dikkat çekici.

  Yunanistan'ın yeni Turizm Bakanı Elena Kuntura İZLE

  Yunanistan ın yeni Turizm Bakanı Elena Kuntura #1

  ULUSAL REKOR KIRMIŞTI

  Babası asker olan Kuntura, küçük yaştan itibaren altetizm ile uğraşmış ve 11 yaşındayken 100 metrede ulusal rekor kırmıştı. Gençlik yıllarında modellik yapan Kuntura, birçok dünyaca ünlü moda evi ile çalıştı, makyaj devi Shiseido’nun yüzü oldu. ABD merkezli CNN televizyonu tarafından da ‘yurtdışındaki en iyi 10 model’ arasında gösterildi.

  Yunanistan ın yeni Turizm Bakanı Elena Kuntura #2

  3 DİL KONUŞUYOR

  İngilizce, İspanyolca ve Fransızca konuşuyor. Modellik kariyerinin ardından ise 2003 yılına kadar birçok lifestyle dergisinin yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Yaptığı hayır işleriyle de dikkat çeken Kuntura, 2003’te Yeni Demokrasi Partisi’nden milletvekili seçildi. Ardından Yeni Demokrasi içinden çıkan Bağımsız Yunanlar Partisi’ne geçti.

  Yunanistan ın yeni Turizm Bakanı Elena Kuntura #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir