taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Edirne'de sel felaketi

Edirne'de yaşanan sel felaketi hayatı felç etti. Bazı köyler tahliye edilirken, bölgede bulunan 93 ton mühimmat güvenli bölgelere taşınmaya başladı.


Whatsapp ile paylaş
Edirne'de sel felaketi

sel

Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması sonucu Meriç ve Tunca Nehri'nin taşmasıyla yaşanan sel felaketinde, Edirne'de hayat felç oldu.

"100 YILIN FELAKETİ"

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, taşkını "Edirne'de 100 yılın felaketi" olarak niteledi. Meriç Nehri'nin tarihinde en yüksek debi seviyesinden birine ulaştığı ifade ediliyor.

Meriç Nehri kenarındaki iş yerleri ile şehitlik de sular altında kaldı. Denizi andıran görüntülerin yaşandığı yol boyunca, Kent ormanı ve Edirne İl Orman İşletmeleri Müdürlüğü binasının da sular altında olduğu görüldü.

Edirne'de sel felaketi

93 TON MÜHİMMAT TAŞINIYOR

Edirne 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı askeri birliklere ait Yunanistan sınırındaki cephaneliklerde bulunan 93 ton mühimmat güvenli bölgelere taşındı.

Edirne'de sel felaketi

Edirne'de sel felaketi

KÖYLERE TAHLİYE KARARI

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, dün saat 21.00 sıralarında nehir seviyesinin 2500 metreküp/saniyeye ulaşacağını ifade ederek, Karaağaç ve Değirmenyeni köyleri için tahliye kararı aldıklarını açıklamıştı. 5500 kişinin tahliye edildiği belirtildi.

Edirne'de sel felaketi -GALERİ

Edirne'de sel felaketi

Edirne'de sel felaketi

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Taşkınların yaşandığı Meriç ve Tunca nehirlerinin havadan çekilen görüntüleri sel riskinin boyutlarını gözler önüne serdi. DSİ’nin saat 24.00 ölçümlerine göre rekor debiye ulaşan Meriç nehrinde su seviyesi 2 saatte 100 metreküp/saniye artış göstererek 2137’ye ulaştı. Tunca nehrinde ise 4 metreküp/saniye düşüş yaşandı ve 346 olarak ölçüldü.

Edirne’deki sel baskını havadan görüntülendi -İZLE


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir