taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5715
Euro
7.2531
Altın
1615.08
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.887
Bitcoin
42353.62
fuzulev

Efkan Ala: 2002'den beri ciddi mesafe aldık

Efkan Ala, 2002'den beri ülkemizde çok ciddi mesafelerin alındığını belirterek, "Türkiye nereden nereye gitti? Demek ki çok kısa zamanda çok işler başarabiliyoruz" dedi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Efkan Ala: 2002'den beri ciddi mesafe aldık

Efkan Ala: 2002'den beri ciddi mesafe aldık

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Palandöken Dağı'nda bir otelde düzenlenen "Erzurum İli Oda ve Borsaları Müşterek Toplantısı"nda konuşma yaptı.

Ala, yaptığı konuşmada, iş bölümü yapmanın başka, işbirliği yapmanın başka olduğunu belirterek, özel sektörün yapması gerekenin, kamunun yapması gerekenin de farklı olduğunu söyledi.

"İŞBİRLİĞİNE İHTİYAÇ VAR"

Hem iş bölümüne hem de işbirliğine ihtiyaç olduğunu anlatan Ala, "Otomobildeki aksam gibi fren kendi işini yapacak, gaz kendi işini yapacak, direksiyon kendi işini yapacak" ifadesini kullandı.

"ÇOK KISA ZAMANDA ÇOK İŞLER BAŞARABİLİYORUZ"

Türkiye'nin hedefinin ilk on en büyük ekonomisi olan ülke arasına girmek olduğunun altını çizen Ala, şunları kaydetti:

"Gerçekten 2002'den beri çok ciddi mesafeler alınmış ama varmamız gereken hedefe baktığımızda daha çok alacağımız mesafe var. Türkiye nereden nereye gitti? Demek ki çok kısa zamanda çok işler başarabiliyoruz. 2000'li yılları hatırlayın. Bir siyasi istikrarsızlık var. Türkiye'deki ekonomiyi derlesin, toplasın diye dışarıdan bakan ithal edilirdi. Bakan geliyordu dışarıdan. Şimdi 2002'den beri, yaptığımız işlere, başardığımız işlere bakın, dünyadaki krizlere rağmen, bölgesel krizlere rağmen. Ekonomik gelişmeyi iyi sağladık, borçları ödedik. Yetmedi o zaman bize Dünya Bankası'ndan bakan gelmişti ithal olarak. Şimdi biz müsteşarımızı IMF'ye ihraç ettik, biz oraya gönderdik, derlesin, toparlasın, buradaki başarıyı, tecrübeyi oraya aktarsın."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir