Euro
8.9694
0.15%
Dolar
7.4249
0.98%
Altın
412.33
-1.48%
Borsa
1.471
-1.13%
Bitcoin
342.476
-4.30%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C

  1 Mart'ta okullar açılıyor mu? Hangi sınıflar, kaç gün okula gidecek? MEB yüz yüze eğitim açıklaması..

  Yüz yüze eğitime geçiş sürecinde kademeli olarak okula başlayacak olan sınıflar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 Mart itibariyle açılacak okulları ve sınıfları duyurdu.
  • Haber Merkezi
  • 02.02.2021 - 11:55
  • Güncelleme : 23.02.2021 - 08:49
  1 Mart'ta okullar açılıyor mu? Hangi sınıflar, kaç gün okula gidecek? MEB yüz yüze eğitim açıklaması..

  Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim sürecine ilişkin kararları açıkladı.

  Okullar ne zaman açılacak, hangi sınıflar kaç gün okulacak gidecek? soruları veli ve öğrencilerin gündeminde yer alırken, kademeli bir şekilde yüz yüze eğitime geçileceği duyuruldu.

  Aynı zamanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da 1 Mart itibariyle normalleşme sürecinin başlayacağını duyurdu.

  Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada okulların açılış tarihi ve okla gidecek sınıfları açıkladı. Peki 1 Mart'ta okullar açılacak mı? Hangi sınıflar okula gidecek? Kaç gün okul olacak?

  İşte yüz yüze eğitimin detayları..

  1 MART OKULLAR AÇILACAK MI?

  1 Şubat 2021'de  gerçekleşen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Şubat’ta köy okullarının açılacağını belirtmişti.

  İl bazında da 1 Mart’tan itibaren kademeli olarak yüz yüze eğitime başlayacağı bildirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüzü eğitim ve sınavlara ilişkin önemli bilgiler verdi.

  Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle;

  "Sevgili Gençler,

  Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve ana okullarımız yüz yüze eğitime çoktan başladı.

  1 Mart'ta ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmeniz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin %40'ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten."

  1 Mart ta okullar açılıyor mu? Hangi sınıflar, kaç gün okula gidecek? MEB yüz yüze eğitim açıklaması.. #1

  HANGİ SINIFLAR, KAÇ GÜN OKULA GİDECEK?

  Okullarda tüm sınıfların aynı anda açılmasının mümkün olmayacağına değinen Selçuk, salgını kontrol altında tutmak ve öğrencilerin okula sağlıklı bir şekilde dönmesini sağlamak adına, kademeli bir açılış kararı aldıklarını açıkladı.

  Buna göre 1 Mart itibarıyla ortaokul son ve lise son, yani 8. sınıf ve 12 sınıf öğrenciler, yüz yüze eğitime başlayacak. Aynı zamanda ilkokul öğrencileri de haftada 2 gün olmak üzere okula gidecek.

  Ziya Selçuk açıklamasında "Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.

  1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek.

  1 Mart 2021 tarihinden itibaren de mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır." bilgisi paylaşıldı.

  Mesleki ve teknik Anadolu lisesi, çok programlı Anadolu lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor liselerinin 12'nci sınıflarında yüz yüze eğitim, öğrencilerin merkezi sınavlara ilişkin beklentileri de dikkate alınarak haftada 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanarak yapılacak.

  Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.

  Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak." ifadelerini kullandı.

  1 Mart ta okullar açılıyor mu? Hangi sınıflar, kaç gün okula gidecek? MEB yüz yüze eğitim açıklaması.. #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir