Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
349.469
0.49%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  2020 KYK burs başvuruları ne zaman? KYK bursuna kimler başvurabilir?

  YKS 2020 tercih sonuçları açıklandı, öğrenciler hangi üniversiteye gideceğini öğrendi. Peki, üniversite öğrencilerine verilen KYK 2020 bursundan kimler yararlanacak? KYK burs başvuruları ne zaman?
  • Haber Merkezi
  • 26.08.2020 - 13:08
  2020 KYK burs başvuruları ne zaman? KYK bursuna kimler başvurabilir?

  Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, YKS sonuçlarına göre hangi üniversiteye gideceğini öğrenen öğrenciler için bir diğer merak konusu da Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen burs ve yurt imkanları oldu.

  YKS tercih sonuçlarının belli olmasının ardından KYK yurt ve burs başvurularının alınması bekleniyor. İşte KYK başvurusu hakkında detaylar…

  YKS 2020 TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

  KYK burs başvuru tarihleri, üniversite yerleştirme sonuçlarıyla ilgili ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamanın ardından gündeme geldi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacağını bildirdi.

  2020 KYK burs başvuruları ne zaman? KYK bursuna kimler başvurabilir? #1

  ÖĞRENCİLER İÇİN 2020 KYK BURS BAŞVURULARI

  Yerleştikleri ön lisans ve lisans programlarına girecek olan öğrenciler ve halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri 2020 KYK burs başvurularında bulunabilecek.

  Peki, KYK burs başvuru ne zaman? İşte, KYK burs başvuru şartları ve başvuru tarihleriyle ilgili ayrıntılar.

  2020 KYK burs başvuruları ne zaman? KYK bursuna kimler başvurabilir? #2

  KYK BURS BAŞVURUSU NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

  Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve yurt başvuru işlemleri e devlet sistemi üzerinden alınacak.

  KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?

  Yerleştirme sonuçlarının belli olmasının ardından gözler KYK burs başvuru tarihlerine çevrildi. Diğer yandan üniversite kayıtları bu sene 29 Ağustos tarihinde başlayacak. YÖK'ün açıklamasına göre, üniversitelerin açılışı için ise 1 Ekim sonrasında planlanıyor. KYK burs başvuru tarihleriyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, başvuruların tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlaması ön görülüyor. İşte, detaylar...

  2020 KYK burs başvuruları ne zaman? KYK bursuna kimler başvurabilir? #3

  KYK BURS BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yükseköğrenim öğrencileri için burs, yurt ve öğrenim kredisi başvurularının alınacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Burs başvuruları geçtiğimiz yıl 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam etmişti. KYK yurt başvuruları ise geçen sene 19 Ağustos’ta başlayıp 26 Ağustos'ta son bulmuştu.

  YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurt ve burs başvurularının alınması bekleniyor. Konu ile ilgili detaylı bilgilendirme, resmi açıklamaların ardından yapılacak.

  Hemen her üniversitenin çevresin KYK yurtları yer alıyor. KYK başvuru süreci ve KYK burs ücreti, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklanıyor. Ancak henüz konu hakkında KYK tarafından bilgilendirme yapılmadı.

  2020 KYK burs başvuruları ne zaman? KYK bursuna kimler başvurabilir? #4

  KİMLER KYK’DAN FAYDALANABİLİR

  • Ön lisans öğrencileri,

  • Lisans öğrencileri,

  • Açık Öğretim öğrencileri,(Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)

  • İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)

  • Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

  • Vakıf Üniversitesi öğrencileri,

  • LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100’e giren öğrenciler,(öncelikli olarak),

  • Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler,

  • Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler,

  • İkinci öğretim de okuyan öğrenciler,burstan yararlanabilmektedir.

  2020 KYK burs başvuruları ne zaman? KYK bursuna kimler başvurabilir? #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir