Petrol
112.53
2.25%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.725
-0.18%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  AK Parti'de YÖK çalıştayı

  AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı'nca YÖK tasarısına ilgili, öneri ve görüşlerini almak üzere çalıştay gerçekleştirildi.
  • 29.03.2013 - 08:30
  AK Parti'de YÖK çalıştayı

  AK Parti de YÖK çalıştayı #1

  AK Parti 'den yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı'nca, YÖK tasarısına ilişkin çalıştay düzenlendi.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Nükhet Hotar'ın ev sahipliğinde, AK Parti Genel Merkezi'nde, gerçekleştirilen YÖK Çalıştayı'na, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanı sıra milletvekilleri, bazı üniversitelerin rektörleri ve rektör yardımcıları katıldı.

  Nükhet Hotar, Yükseköğretim Kanun Taslağı ile ilgili yapılan son çalıştayda öne çıkan farklı görüş ve önerileri değerlendirdiklerini ve bu analizlerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ilgililere sunulacağını belirtti.

  Bugüne kadar 2 çalıştay gerçekleştirdiklerini, 3. ve son çalıştayda yükseköğretim tasarısında yapılacak değişikliklerin detaylı olarak incelendiğini bildiren Hotar, ''YÖK yapısının nasıl olması gerektiğinden daha önemli olan işlevselliğidir. Üniversitelerimizin küresel rekabet edebilir nitelikte ve üst sıralarda olmasına katkı sağlayacak, öğrenci odaklı öğretim elemanlarınınsa özlük haklarını kapsayan çalışmamızı titizlikle sürdürdük'' ifadesini kullandı.

  Tarafların ortak hassasiyetlerini tespit ettiklerini vurgulayan Hotar ''İnşallah yeni yapılanma geleceğin Türkiye'sine daha çok yakışacak'' değerlendirmesinde bulundu.

  Açıklamada, çalıştayda YÖK yapısı, rektörlük seçimi, merkezi sınav sistemi ve alternatif giriş sistemleri ile yatay geçiş, ortak dersler ve akademik personelin özlük hakları gibi konuların değerlendirildiği kaydedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir