Euro
10.3397
-0.9%
Dolar
8.8323
-0.38%
Altın
498.03
-0.21%
Borsa
1.395
0.74%
Bitcoin
384.574
-0.28%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  AÖF kayıt kuyruğu isyan ettirdi

  Tekirdağ'da AÖF bürosunda kayıt yaptırmak isteyenler olduça uzun bir kuyrukla karşılaştılar..
  • 13.10.2012 - 08:34
  AÖF kayıt kuyruğu isyan ettirdi

  AÖF kayıt kuyruğu isyan ettirdi #1

  Tekirdağ'da Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıtlarını yaptırmak isteyenler, öğrenci kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

  300 METRELİK KUYRUK

  AÖF kayıtları sırasında  300 metrelik kuyruğa giren adayların bazılarına sıra gelmeden mesai bitti. Son kayıt tarihinden itibaren kayıt yaptırmak isteyen adaylar Tekirdağ AÖF bürosu önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. 3 kişinin görev yaptığı büroda bekleyen bazı adaylara sıra gelmeden mesai bitti.

  İŞLEMLERİN YAVAŞ OLMASINA TEPKİ

  Beklemekten sıkılan bazı adaylar güneşten korunmak için ellerindeki kayıt belgelerini başlarına tuttu. Kayıt yaptırmak isteyen bazı öğrenciler ise gazete ve kitap okumayı tercih etti. Bazı adaylar ise işlemlerin yavaş olmasına tepki gösterdi.

  Sabahtan beri sıra beklediğini ifade eden bir bayan öğrenci, "Sabah 8'den beri sıra bekliyorum. Sıradan çıkıp hastanede göz muayenesi oldum. Hala sıra gelmemiş. Resmen rezalet!" dedi.

  Sıranın kendilerine gelmesini beklediklerini ifade eden bir başka öğrenci ise, "Artık hastanede bile insanlar bu kadar sıra beklemiyor. Açık öğretim büroları ilçelerde de olsa bu sıkıntı yaşanmaz. Biz ilçeden geldik sabahtan beri kuyruk bekliyoruz" dedi.

  2 gündür sıra beklediğini ifade eden Fatih Yandal isimli öğrenci, "Dün bekledik sıra gelmedi. Bugün 4 saatte 15 metre ilerleyebildik. Bir türlü sıra gelmiyor. Yarın düğünüm var düğün hazırlıklarını bırakıp buraya kayıt olmaya geldik" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir