Petrol
94.09
0.77%
Euro
18.2574
-0.57%
Dolar
18.576
-0.27%
Altın
1.022
-0.28%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
376.472
-0.90%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Avcı: Sınıfta kalmanın yeniden uygulanması mümkün değil

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ilköğretim okullarında sınıfta kalmanın yeniden gerçekleşmeyeceğini söyledi.
  • 25.05.2013 - 12:45
  Avcı: Sınıfta kalmanın yeniden uygulanması mümkün değil

  Avcı: Sınıfta kalmanın yeniden uygulanması mümkün değil #1

  Sınıfta kalmanın yeniden söz konusu olmadığını söyleyen Bakan Avcı, “Kayıt olup hiç okula gelmeyen öğrencilerle öğrenciler hangi okula gelmedilerse o sınıftan devam edecekler.” dedi.

  'EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER PAYLAŞIMI'

  Bakan Nabi Avcı, Aydın Üniversitesi’nin Florya yerleşkesinde düzenlediği ‘Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı’ konulu toplantıya katıldı. Programa Bakan Avcı’nın yanı sıra; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve çok sayıda öğretim görevlisiyle öğrenci katıldı.

  AYNI PROSEDÜRLER YENİDEN UYGULANAMAZ

  Program çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Avcı, ilköğretim okullarında sınıfta kalmanın yeniden uygulanacağı yönündeki haberlere değindi. Avcı, “Sınıfta kalmanın yeniden gelmesi mümkün değil. Bununla ilgili yapılan açıklama, kayıt olup hiç okula gelmeyen öğrencilerle ilgili. Hiç okula gelmeyen öğrenciler hangi okula gelmedilerse o sınıfta devam edecekler. Yani birinci sınıf öğrencisi hiç okula gelmemiş, hiç devamı yok, hiç okula uğramamış, ertesi yıl okula gelip ikinci sınıfa geçmek istiyor ama olmaz. Ne yapmak gerekiyor, onu birinci sınıftan başlatmak gerekiyor. Diğer konularda bir değişiklik yok. Devam eden öğrenciler için eski uygulama devam ediyor.” ifadelerini kullandı. 

  ALKOL SATIŞINDA OKULA 100 METRE

  Okulların 100 metre mesafesine kadar içki satışının yasaklanmasıyla ilgili Bakan Avcı, “İyi bir mesafe.” cevabını verdi.

  Avcı, Lise son sınıfı öğrencilerine verilen sınav izin hakkının Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) girecek öğrencilere de verilip verilmeyeceğiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Avcı, “SBS zaten çok yaklaştı. Dolayısıyla ona gerek yok. Ama diğer öğrenciler için vakit vardı. Onları rapor kandırmacasından kurtarmamız gerekiyordu.” ifadelerini kullandı


  Görüş Bildir