Euro
9.7895
0.52%
Dolar
8.126
0.47%
Altın
462.22
0.37%
Borsa
1.373
-0.3%
Bitcoin
459.292
-0.26%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Bakan Avcı öğrencilere şarkı tavsiye etti

  MEB önünde YÖK'ü protesto eden öğrencilerle görüşen Milli Eğitim Bakanı Avcı, öğrencilere şarkı ve kitap tavsiye etti.
  • 06.04.2013 - 07:55
  Bakan Avcı öğrencilere şarkı tavsiye etti

  Bakan Avcı öğrencilere şarkı tavsiye etti #1

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yükseköğretim Kurulunu (YÖK) protesto amacıyla Bakanlık önünde toplanan öğrencilerle makamında yaklaşık bir saat görüştü.

  Bakanlık Basın Biriminden alınan bilgiye göre, Bakan Avcı, görüşmede öğrencilerin YÖK'ün kaldırılmasına ve öğrencilerin üniversite yönetimlerinde söz sahibi olmasına ilişkin taleplerini dinledi.

  Avcı, 12 Eylül Anayasası ile kurulan YÖK'ün bugünün koşullarına uygun olmadığını belirtti.

  Bugüne kadar yapılan pek çok düzenlemenin bu alandaki sorunları gidermeye yetmediğini ifade eden Avcı, bu nedenle yükseköğretime günün koşullarına uygun düzenleme getirmek istediklerini bildirdi.

  Bu düzenlemenin, her üniversitenin kendi gelişmişlik düzeyine ve özel koşullarına uygun yönetmelikler çıkarmasına olanak vermesi gerektiğine işaret eden Avcı, bu yapılmadığı takdirde 12 Eylül koşullarında oluşturulan ve bugün açıkça anakronik hale gelen yapının içten içe çürümeye mahkum olduğunu kaydetti.

  DOĞUNUN BİLGİSİ BATININ BİLİMİ

  Bakan Avcı, gençlere, Orson Welles'in ''I know what it is to be young-Genç olmanın ne demek olduğunu bilirim'' şarkısını dinlemelerini ve Joseph Needham'ın ''Doğunun Bilgisi Batının Bilimi'' kitabını okumalarını tavsiye etti.

  Genç-Der temsilcisi, Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Ayşen Kavas, çıkışta yaptığı açıklamada, Bakan Avcı'nın kendilerine ''üniversitelerle ilgili karar alınırken öğrenciler ve akademisyenlerin görüşlerini de alacaklarını'' söylediğini ifade etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir