Petrol
104.61
1.79%
Euro
17.6203
0.87%
Dolar
17.1671
1.14%
Altın
974.25
1.19%
Borsa
2387
0.00%
Bitcoin
345.911
1.13%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Bayramda çocuklara şeker yerine renkli maske

  Balıkesir'de Akpınar Yaşam Merkezi'nde görevli kadınlarca üretilen renkli maskeler, belediye ekiplerince Ramazan Bayramı'nda çocuklara dağıtılacak.
  • AA
  • 23.05.2020 - 23:17
  Bayramda çocuklara şeker yerine renkli maske

  Balıkesir'in Sındırgı ilçesindeki Akpınar Yaşam Merkezi'nde kadınlar tarafından koronavirüs salgını sürecinde çocukları tıbbi maske takmaya özendirmek amacıyla üretilen farklı renk ve desenlerdeki maskeler, Ramazan Bayramı'nda çocuklara hediye edilecek.

  10 KADIN, ÇOCUKLAR İÇİN MASKE ÜRETTİ

  Yaşam merkezinde el sanatlarına yönelik faaliyetlerde bulunan 10 kadın, koronavirüs salgını nedeniyle maske üretmeye başladı.

  Büyükşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi'nin destekleriyle oluşturulan merkezde çalışmalar yürüten kadınlar, beyaz renkte olanların yanı sıra yeşil, mavi, pembe renkli ve farklı desenli, çocukların kullanımına uygun maske üretiyor.

  Üretimi aralıksız süren maskeler, Ramazan Bayramı'nda belediye tarafından çocuklara ücretsiz dağıtılacak.

  Bayramda çocuklara şeker yerine renkli maske #1

  AMAÇ, ÇOCUKLARI MASKE TAKMAYA TEŞVİK

  Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Akpınar Yaşam Merkezi'nde şu ana kadar 35 bin maske üretildiğini söyledi.

  Yavaş, çocukların evlerde çok sıkıldığını ve onların maske takmalarını teşvik etmek için böyle bir çalışma yaptıklarını anlatarak, "Daha renkli, çocukların hoşuna gidebilecek maskeler üretmeye başladık. Maske kullanmaya teşvik edici bir yöntem bulduk." diye konuştu.

  Bayramda çocuklara şeker yerine renkli maske #2

  Maskelerin üretiminin süreceğini belirten Yavaş, şunları kaydetti:

  "Ramazan Bayramı'nda çocuklarımıza şeker yerine renkli maske dağıtacağız. Anne ve babalar bu maskeleri çocuklarına çok daha rahat taktırdıklarını bildiriyorlar. Çocukların bu maskeleri takmaları daha kolay. Burada çalışan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu maskeler renkli olmasına rağmen kumaşının özelliğinden dolayı damlacıkları geçirmediği için tıbbi maske özelliği taşıyor. Üç katlı olarak yapılan maskenin kulak ipleri de daha yumuşak bir malzemeden yapılıyor. Bu maskeler çocukların hem sağlığını koruyor hem de renkli bir görüntüyle oyun hissi katıyor. Bu sayede sağlığını da korumuş oluyoruz. Birkaç güne kadar üretilen 10 bin maskeyi çocuklara hediye edeceğiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir