Euro
9.4824
0.38%
Dolar
7.8035
0.41%
Altın
462.02
0.37%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
151.122
0.86%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C

  Dinçer: Herkes kendi dinini öğrenecek

  Ömer Dinçer, "Öğrencilerin kendi dinlerine dair inanç sistemlerini en doğru şekilde öğrenmelerini sağlayacağız." dedi.
  • 20.12.2012 - 08:37
  Dinçer: Herkes kendi dinini öğrenecek

  Dinçer: Herkes kendi dinini öğrenecek #1

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Özel Pangaltı Ermeni İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi'ne yaptığı ziyarette, artık okullarda öğrencilerin kendi dinini serbestçe öğrenebildiğini dile getirerek, ''Biz, öğrencilerin kendi dinlerine dair inanç sistemlerini en doğru bir şekilde öğrenmeleri için okullarda çaba sarf edeceğiz. Bu, bizim esas görevimiz, misyonumuz. Bunu Hristiyan, Müslüman ve Musevi çocuklara da yapacağız. Herkesin kendi dinini kendi kaynaklarından öğrenmelerini sağlayacağız. Neden bunları gizli saklı yapalım, bu konularda endişe edelim ki?'' diye konuştu.

  "YILLARDIR BUNU YAPIYORDUK ZATEN"

  LYS ve YGS'de din kültürü ve ahlak bilgisi konularından soruların yer alması konusuna da değinen Dinçer, zaten önceki yıllarda felsefe başlığı altında 2 veya 3 soru sorulduğunu, yetkililerden aldığı bilgiye göre bu sayının 4 veya 5'e çıkacağını, azınlıkların bu sorulardan muaf tutulacağını aktardı.

  Bakan Dinçer, tartışmaların bilgi kirliliğinden kaynaklandığını belirterek, "Sizin kendi aldığınız alternatif bilgilerden sorular sorulur. Biz yıllardır SBS imtihanlarında bunu yapıyorduk zaten'' ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir