Euro
15.2321
-0.45%
Dolar
13.4610
-0.34%
Altın
797.1930
-0.41%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
494.248
1.91%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Eğitimde fark yaratacak Robotik dersler geliyor

  SBS'nin de kalkması ile yeni bir sayfa açılan eğitim sisteminde, Robotik dersler ilgiyi yüksek tutmayı hedefliyor.
  • 21.11.2012 - 12:08
  Eğitimde fark yaratacak Robotik dersler geliyor

  Eğitimde fark yaratacak Robotik dersler geliyor #1

  Akademik müfredata paralel robotik dersleri, ilkokul birinci sınıftan başlayarak, robot çalışma prensiplerini öğreterek derslere başlıyor. Öğrencilerin el becerileri ve zeka gelişimlerine de büyük katkı sağlayan robotik dersleri Hız, Açı, Yer çekimi, Enerjinin Korunumu, Eylemsizlik Prensibi, Matematik ve Fen Bilgisi alanında birçok üniteyi kapsayan dersler içeriyor.

  ROBOTİK EĞİTİM İLGİYİ YÜKSEK TUTACAK

  Robotis Robot laboratuvarı ve Robotik derslerinin müfredatları pedagoji, matematik ve fizik alanlarında uzman akademisyenler tarafından hazırlanmış olup, eğitimde öğrenmeyi kolaylaştırdığı Robotik derslerinin olduğu birçok ülkede ispatlanmıştır.

  PİLOT OKULDA ROBOTİK DERSLERİNE BAŞLANDI

  SBS'nin de kalkması ile yeni bir sayfa açılan eğitim sistemimizde, Robotik dersleri ile özellikle Matematik, Fizik ve bilimsel konularda hem eğlendirerek hem uygulayarak eğitim vermek öğretmenlerimiz için artık daha da kolay olacak. Robot laboratuvarı açma yolunda ilk adımları atan öncü okullardan Anafen Kolejleri, Takev Lisesi ve Sanko Okulları gibi bazı okullar da kulüp çalışmaları ile öğrencileri ders dışında öğrenmeye teşvik ediyor.

  Akademik Müfredatlı Robotis robotları ile artık Türkiye'de de Robotik dersleri dağarcığımıza girdi. 2012-2013 yılı eğitim öğretim döneminde, robotik eğitiminde pilot okul olarak Özel Büyük Şimşek Koleji robotik derslerine başladı.


  Görüş Bildir