Euro
9.4208
-0.64%
Dolar
7.9364
-0.2%
Altın
461.35
-0.13%
Borsa
1.325
0.34%
Bitcoin
150.003
-1.93%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 9 C

  EKPSS, 15 Kasım Pazar günü düzenlenecek

  Pazar günü adaylara uygulanacak sınavda, testleri cevaplama süresi 60 dakika olarak belirlendi. Ancak engel gruplarına göre farklı ek süreler uygulanacak.
  • AA
  • 13.11.2020 - 10:09
  • Güncelleme : 13.11.2020 - 10:24
  EKPSS, 15 Kasım Pazar günü düzenlenecek

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 15 Kasım'da 81 ilde yapılacak.

  Sınav, saat 10.15'te başlayacak. Sınavda adayların öğrenim düzeyine ve engel grubuna uygun 60 sorudan oluşan "Genel Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri uygulanacak.

  SÜRE 60 DAKİKA

  Testler her öğrenim düzeyi ve engel grubu için ayrı soru kitapçığı olarak hazırlandı. Testleri cevaplama süresi 60 dakika olacak ancak engel gruplarına göre 20, 30 ve 40 dakika olmak üzere farklı ek süre uygulamaları yapılacak.

  EKPSS adayları, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

  EKPSS, 15 Kasım Pazar günü düzenlenecek #1

  KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALINACAK

  Sınavda koronavirüs salgınına karşı tedbirler alınacak. Bu kapsamda, sınav binalarının ve salonlarının sınavdan önce detaylı temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek.

  Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevlilerce maske ve dezenfektan dağıtılacak, isteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek.

  Sınav görevlilerine maske ve dezenfektan ile lateks eldiven de dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maskelerini ve siperliklerini de kullanabilecek.

  SINAV GÖREVLİLERİNE HES KODLARIYLA TAKİP

  Sınav görevlilerinin koronavirüs durumları, HES kodları aracılığıyla takip edilecek. Koronavirüs belirlenen sınav görevlilerinin görevleri iptal edilerek, yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacak.

  Koronavirüs ile ilgili durumu olan adaylar da HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulu'nun önerisi doğrultusunda koronavirüs durumlarına göre gruplara ayrılacak ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak. Bu durumda olan adaylar, ÖSYM tarafından SMS ile sınavdan önce bilgilendirilecek.

  Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine giremeyecek. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlilerince yönlendirilecek.

  Sınav sonuçları, 17 Aralık'ta açıklanacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir