Euro
15.3429
0.06%
Dolar
13.4494
0.09%
Altın
786.4970
0.05%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
575.928
-1.63%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  Erdoğan: Üniversitelerimizi geliştirmek için tam destek

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı YTÜ Akademik yılı açılış töreninde konuşma yapıyor.
  • 05.10.2012 - 10:53
  Erdoğan: Üniversitelerimizi geliştirmek için tam destek

  Erdoğan: Üniversitelerimizi geliştirmek için tam destek #1

  Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla YTÜ Davutpaşa Kongre veKültür Merkezi'nde gerçekleşiyor. Başbakan Erdoğan'a fahri doktora unvanının da verileceği törende, inşaatı kısa bir süre önce biten YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi'nin açılışı da yapılacak.

  Türkiye'nin sayılı kongre ve kültür merkezlerinden olan YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi'nde, 1 Adet 1000 kişilik konferans, tiyatro ve konser salonu, 3 Adet 150 kişilik salon, 1 Adet 48 kişilik salon, fuaye, otopark, protokol salonu, sanatçı dinlenme odaları, operatör ve simültane tercüman odaları bulunmaktadır.

  Başbakan Erdoğan katıldığı YTÜ Akademik yılı açılış törenindeki konuşması;

  "Biz Akşemseddin'i olmayan bir Fatih düşünemiyoruz. Selçukluların bu büyük eğitim müessesesi coğrafyamızda hala varlığını sürdürüyor. Bu medreselerin en büyük özelliklerinden biri de eğitimde fırsat eşitliğine yer veriyor olmasıdır.

  Yoksul çocuklara burs vererek okutuyor ve memlekete faydalı insanlar haline getiriyor. Biz de bu şekilde hareket ediyoruz. Yeterli mi? Yeterli değil.

  Yurtdışında sadece o okullara ödenen para ciddi rakamlar. 15 Bin dolardan alın 50 bin dolara kadar tırmanan okullar var. Oralardaki geçim oralardaki koşullar ayrıca konular. Bugün oradaki gençlerin bir de kiraladığı evleri düşünün. Burada o paralarla lüks villa kiralanıyor.

  Bütün bunlara rağmen eksikliklerimizi kabul ediyoruz. Bu konu her zaman masamızın üzerinde. Bu konuda eksikliklerimizi aşacağız. Okumak isteyip te okuyamayan bir tek çocuk bırakmamak için elimizden geleni yapacağız.

  Maddi imkanı sınırlı ailelerimize babalara değil annelere çocuk başına eğitim yardımı yapıyoruz."


  Görüş Bildir