Euro
10.8456
0.18%
Dolar
9.325
0.33%
Altın
533.6
0.94%
Borsa
1.431
0.09%
Bitcoin
596.515
3.37%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Erdoğan'dan öğretmenlere atama ve tayin eleştirisi

  Başbakan Erdoğan, öğretmenlerin atama ve tayin konularını gündemde tutmasını eleştirdi.
  • 25.11.2012 - 03:05
  Erdoğan'dan öğretmenlere atama ve tayin eleştirisi

  Erdoğan dan öğretmenlere atama ve tayin eleştirisi #1

  Erdoğan, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler heyetini kabul etti. Burada konuşma yapan Erdoğan, öğretmenlerin 'atama ve tayin' gibi konuları gündemde tutmasını eleştirdi.

  Bu konuların öğretmenlerin birinci sıradaki gündemi olmaması gerektiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

  ''Ne yazık ki son yıllarda öğretmenlik mesleği, bütün kutsiyetinden arındırılarak, yaptıkları son derece hassas vazife göz ardı edilerek çok farklı meseleler üzerinden ülke gündeminde yer alıyor. Bakıyorsunuz öğretmenlik sadece atama meselesiyle gündemde tutuluyor. Bakıyorsunuz öğretmenlik mesleği sadece tayin meseleleriyle ülke gündeminde tutuluyor.

  Öğretmenliğin sadece atama, sadece tayin mevzularıyla gündeme gelmesi, sadece bu konular üzerinden konuşulması ne yazık ki tüm öğretmenlerimiz için çok ciddi bir haksızlık teşkil ediyor.

  'Bazı öğretmenlerimizin sorunlarının, tüm öğretmenlerimize şamil edilmesi, öğretmenlik mesleğinin merkez meselelerinin ne yazık ki arka planda kalmasına yol açıyor."

  10 YILDA 357 BİN ATAMA

  Hükümet olarak en fazla eğitime yatırım yapıldığını dile getiren Erdoğan, son 10 yılda 357 bin 48 öğretmen ataması gerçekleştirildiğini aktardı.

  DOĞU'YA GÜVENLİKLİ LOJMAN

  Erdoğan'ın Doğu ve Güneydoğu illerinde görev yapan öğretmenlere ise bir müjdesi vardı.

  TOKİ ile yapılan anlaşma çerçevesinde öğretmenler için güvenlikli lojmanlar yapılacağını kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

  "Öğretmenlerimizi lojman, sosyal tesis, hizmet içi eğitimlerle sosyal noktada sürekli destekledik ve destekliyoruz. Son yıllarda verdiğimiz bir talimatla, özellikle Güneydoğu ve Doğu illerinde lojman sorununun süratle telafisi noktasında adımlar atmaya başladık.

  Oradaki öğretmen kardeşlerimize lojman temin edeceğiz ve TOKİ ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde de bu lojmanlar yapılıyor. Bu lojmanların güvenlikli olması noktasında adımlarımızı atıyoruz.''

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir