Euro
9.7727
0.35%
Dolar
8.1106
0.28%
Altın
464.27
0.81%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
462.047
-0.02%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 10 C

  Erzurum'un eğitim başarısı arttı

  Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, YGS'de büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.
  • 05.04.2013 - 17:05
  Erzurum'un eğitim başarısı arttı

  Erzurum un eğitim başarısı arttı #1

  Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, YGS'de büyük bir başarıya imza attıklarını belirterek, ''Sıralamada 60'lardan 23'lere kadar gelindi. Önümüzdeki yıl 15'inci sıra bizim için kısa vadede bir hedeftir. Çünkü yürüttüğümüz 100'ün üzerinde eğitim projemiz var'' dedi.

  Öztürk, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, kentte eğitim anlamında ciddi bir atılım sağladığını belirterek, Türkiye sıralaması içerisinde bölgede birinci, Türkiye genelinde ise 23'üncü olduğunu anımsattı.

  ERZURUM İÇİN 23'ÜNCÜ OLMAK BÜYÜK BİR BAŞARI

  Eğitimde önemli başarı yakalandığını vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti:

  ''Erzurum'un kendine ait sorunları, sıkışıklıkları, iklim şartları, gelir imkanları gibi sorunlar dikkate alındığında, gerçekten arkadaşlarımız gerek eğitimcilerimiz gerek öğrencilerimiz gerek velilerimiz bu konuda çok büyük bir emek sarf etti. Büyük bir başarıya imza attılar. Gerçekten 23'üncü olmak yeterli olmasa da Erzurum gibi bir vilayet için büyük bir başarı. Bunun kadrini bilmek lazım ve bunu her sene egale etmek gerekiyor.''

  TÜRKİYE'NİN İYİ OLMASI LAZIM

  Gelecek yıllarda daha iyi başarılara imza atılması gerektiğini ifade eden Öztürk, ''Bu Türkiye'nin meselesidir. Sadece Erzurum'un iyi olması yetmez herkesin iyi olması lazım. Ama bizim öncelikle sorumluluk alanımız Erzurum'dur. Dolasıyla buradaki başarının tadına varmak lazım'' diye konuştu.

  Vali Öztürk, şöyle devam etti:

  ''YGS'de büyük bir başarıya imza attık. Sıralamada 60'lardan 23'lere kadar gelindi. Önümüzdeki yıl 15'inci sıra bizim için kısa vadede bir hedeftir. Çünkü yürüttüğümüz 100'ün üzerinde eğitim projemiz var. Özellikle zayıf olduğumuz yerleri güçlendirmeye çalışıyoruz ki ayağımıza taş bağlanmasın, hızımızı kesmesin. Daha iyi sonuçlara ulaşalım. Erzurum'un sıkıntılarını hepimiz biliyoruz. Uzun vadede inşallah daha iyisini yaparız. Ama son derece iyi bir başarıya imza atıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yıl sonunda bu kapasitemizi daha artıracağımız için önümüzdeki yıl için daha iyi imkanlarımız olacak.''

  Erzurum'da öğretmen açığı bulunduğunu belirten Öztürk, ''Onun giderilmesi lazım. İnşallah Ağustos atamalarında yeni açıklar olmazsa bir miktar daha gidermiş oluruz'' ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir