Petrol
81.08
-3.14%
Euro
19.5207
0.59%
Dolar
18.6335
0.00%
Altın
1.056
0.41%
Borsa
4945
0.00%
Bitcoin
308.824
-2.01%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Fatih Üniversitesi'nden yeni proje: Markalı Kariyer

  Fatih Üniversitesi, Üniversite-Sektör işbirliğini ileriye taşıyabilmek için çeşitli projeleri hayata geçiriyor.
  • 16.09.2013 - 12:41
  Fatih Üniversitesi'nden yeni proje: Markalı Kariyer

  Fatih Üniversitesi nden yeni proje: Markalı Kariyer #1

  'Markalı Kariyer Eğitimi' bu projelerden sadece biri. İş dünyasının saygın şirketlerinin yıl boyunca eğitimler vereceği proje, öğrencilerin iş hayatına daha donanımlı başlamalarını sağlayacak. Şirketlerle protokol imzalanmasının da yapılacağı 'MKE' Konferansı 17-18 Eylül tarihlerinde üniversitenin Büyükçekmece Kampüsü'nde yapılacak.

  "İŞE BAŞLAR GİBİ ÜNİVERSİTEYE BAŞLAMAK"

  "İşe başlar gibi üniversiteye başlamak" sloganıyla öğrencilerin iş hayatına daha donanımlı girmelerini hedefleyen Fatih Üniversitesi MYO, her yıl öğrencileri iş dünyasının lider şirketleriyle bir araya getirirken aynı zamanda staj ve iş olanakları da oluşturuyor. Yeni eğitim yılında başlayacak 'Markalı Kariyer Eğitimi' ile öğrenciler üniversiteye gelir gelmez iş dünyası uyum programına katılıyor. Bu uyum eğitiminin ana hedefi ise öğrencilerin 'iş dünyası ve gelişim merkezli eğitim' anlayışını fark etmeleri ve buna kısa sürede uyum sağlamaları.

  MARKALI KARİYER EĞİTİMİ

  MYO İş Dünyası Koordinatörü Metin Sekizkardeş, 'MKE' projesinin 18 Eylül'de şirketlerle üniversite arasında imzalanacak protokol töreni ile başlayacağını söyledi. 1. dönem İK Yöneticilerinin kampüste ders vereceklerini, 2. dönemde ise kurumların kendi markaları adı altında ders vereceklerini, bu derslere mülakatla öğrenci alacaklarını ifade eden Sekizkardeş, "Kampüsteki eğitimleri başarı ile tamamlayan öğrenciler 2. sınıfta eğitim aldıkları kurumlarda sektör koçlarının danışmanlığında uygulamalı eğitim alarak mezun olacaklar. Böylelikle öğrenci 'İş dünyası benden ne ister?' sorusuna da cevap bulmuş ve kendisini yetiştirmiş olacak." şeklinde konuştu.

  Sekizkardeş, MKE ile motivasyonu yüksek öğrencilerin uygulamaya yönelik bilgiye sistemli bir biçimde ulaşacaklarını, işe girişlerinin kolaylaşacağını ve sektöre nitelikli insan olarak girebileceklerini söyledi.

  17-18 Eylül tarihlerinde Büyükçekmece Kampüsü'nde gerçekleşecek olan Markalı Kariyer Eğitimi Konferansı hakkında daha detaylı bilgiye https://imyo.fatih.edu.tr adresinden ulaşılabiliyor.


  Görüş Bildir