Euro
9.4006
0.13%
Dolar
7.8805
0.11%
Altın
458.06
0%
Borsa
1.342
0%
Bitcoin
138.115
-3.48%
7ºC
İstanbul
Açık 7 C

  Fatihli öğrenciler münazara şampiyonu oldu

  Fatih Üniversitesi Münazara Topluluğu 'Münazara Turnuvası'nda birçok rakibini geride bırakarak şampiyon oldu.
  • 12.12.2012 - 08:02
  Fatihli öğrenciler münazara şampiyonu oldu

  Fatihli öğrenciler münazara şampiyonu oldu #1

  ODTÜ'nün düzenlediği Turnuvaya dört takımla katılan Münazara Topluluğu, final müsabakalarında şampiyon olurken 'En iyi konuşmacı' ödülünü de almayı başardı.

  15 ÜNİVERSİTEDEN 150 ÖĞRENCİ KATILDI

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 'Münazara Turnuvası'na 15 üniversiteden 150 öğrenciler katıldı. Ekonomik, sosyal ve siyasi konuların tartışıldığı münazarada sosyal ve politik konulardan milli güvenliğe, uluslararası ilişkilerden ekonomiye kadar birçok konu konuşuldu. Turnuvanın finalinde Boğaziçi, Şehir ve İzmir Üniversitesi temsilcilerini geride bırakan Fatih Üniversitesi Politika Kulübü Münazara Topluluğu "Şampiyon" olurken, Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi ve Münazara Topluluğu Başkanı Sema Bayık da turnuvada 'En iyi konuşmacı' ödülünü aldı.

  Fatihli öğrenciler münazara şampiyonu oldu #2

  "AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR"

  Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, öğrencilerin bu başarılarını heyecanla takip ettiklerini ve her zaman desteklediklerini ifade etti. Tekalan, "Sorunların konuşularak çözüleceğini bizlerden önce belki bu öğrencilerimiz anladı. Mevlana'nın dediği gibi, "Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler". Aynı toplum içinde yaşadığımız insanlarımızın sorunlarını çözmenin en iyi yol olduğunu görebilmek adına bu tür etkinlikleri destekliyoruz. Türkiye'de çok önemli üniversiteleri geride bırakan ve yarışmada şampiyon olmayı başaran bu topluluğumuzu da tebrik ediyorum." dedi.

  Fatih Üniversitesi Münazara Topluluğu Başkanı Sema Bayık ise çalışmalarının devam edeceğini ifade ederken, "Birbirimizi daha iyi anlayabilmek için konuşmamız gerekli. Bu münazaraların amacı da budur." ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir