Petrol
87.28
-0.87%
Euro
17.9701
-0.28%
Dolar
18.5463
0.15%
Altın
981.66
-0.59%
Borsa
3236
0.00%
Bitcoin
361.445
3.41%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Gökyüzü Koleji geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor

  Gökyüzü Koleji yeni eğitim-öğretim yılına hazır.
  • 08.09.2016 - 11:37
  Gökyüzü Koleji geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor

  kolej

  Yeni eğitim-öğretim yılına, anaokulu, ilkokul, ortaokul, kolej ve fen lisesi kademelerinde “Oryantasyon Programı” ile heyecanla başlayan Gökyüzü Koleji, eğitim sistemine entegre ettiği yeni yaklaşımlarla geleceğin parlayan yıldızlarını ve bilhassa milli-manevi değerlerinin bilincinde “iyi insanlar” yetiştirmeyi amaçlıyor.

  ÖĞRETMENLER YENİ ÖĞRETİM YILINA HAZIR

  Öğrencilerin, hem akademik hem psikolojik olarak tam donanımlı, profesyonel eğitimciler tarafından hayata ve geleceğe hazırlanması gerekliliğine inanan kolej; bu bilinçle, önce öğretmenlerini eğitiyor.

  Her yıl uygulanan “Mesleki Gelişim Programları” kapsamında, her biri kendi alanında başarısını ispatlamış, eğitimciler tarafından verilen eğitim ve seminerlerle, öğretmenlerin, veli-öğrenci iletişiminde karşılaşabilecekleri sorunlara eğiliniyor; onlara çağın gerektirdiği bilgi, birikim ve yaklaşımları kazandırmaya gayret ediliyor.

  YETENEKLER ARAŞTIRILIYOR, DUYGULAR EĞİTİLİYOR

  Her öğrencinin zihinsel ve duygusal gelişiminin dengeli bir şekilde, birlikte geliştirilmesini esas alınıyor; çocukların duyguları ve duygu eğitimi önemseniyor.

  2013 yılında, duyguların eğitimini eğitim felsefesinin bir parçası haline getirilerek patentini alan okul, “Duygu Eğitim Merkezi ile çocukların mutlu ve başarılı olmaları için gerekli olan duygusal niteliklere (EQ) sahip olmalarını sağlayacak çalışmalar, etkinlikler ve projeler yürütüyor.

  Duygularının eğitiminin yanı sıra, öğrencilerin, fıtratlarındaki yeteneklerini keşfetmek, desteklemek ve geliştirmek de Gökyüzü Koleji’nin eğitim uygulamaları içinde büyük bir önem arz ediyor.

  Açıldığı günden beri Türk eğitim sisteminde bir ilk olmanın onuruyla çalışmalarını büyük bir heyecan ile sürdüren “Yetenek Araştırma Merkezi”nin uyguladığı temel yetenek testleriyle öğrencilerdeki baskın yetenekleri belirleyerek, onları, özel yetenek atölyelerine yönlendiriyorlar.


  Görüş Bildir