Petrol
83
-3.00%
Euro
19.5451
-0.43%
Dolar
18.6362
0.01%
Altın
1.059
-1.65%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
320.799
-0.98%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  İki yeni okulun temeli atıldı

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Niğde'nin Altunhisar İlçesine yapılması planlanan iki okulun temelleri atıldı.
  • 10.05.2013 - 11:27
  İki yeni okulun temeli atıldı

  İki yeni okulun temeli atıldı #1

  Niğde'nin Merkezine İmam Hatip Ortaokulu ve ilçe Altunhisar Karakapı Kasabasına ilkokul yapımı başladı. 

  TEMEL ATMA TÖRENİ

  Altunhisar'da yapılacak olan okulların temel atma törenine ise İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Altunhisar Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş, Belediye Başkanı Erdal Sarı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İsmail Karacan ve Yusuf Tüfekçi, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

  AZ BÜTÇEYLE ÇOK İŞ

  Temel atma töreninde konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ekinci, "3 trilyon para ile 30 trilyonluk iş yapıyoruz. Allah devlete millete zeval vermesin. Biz kültürümüzle tarihimizle bütünleşecek bir geleceğe yönelmek istiyoruz. Biz vatanına milletine devletine sadık nesiller yetiştirmek gayreti içerisindeyiz. Bunu yapacak olanlarda bu öğrencilerimizdir. Buradan Altunhisar'daki halkımıza seslenmek istiyorum. Bir okul yapmak kadar o okulu sahiplenmek benimsemek, maddi ve manevi destek vermekte önemlidir. İnşallah biz temeli atılan bu binayı temiz bir şekilde öğrencilerimize teslim edeceğiz. Bunu koruyacak olanlar da sizlersiniz. Bunu yapacağınızdan da hiç şüphem yok. 
  Öğrencisi olmayan taştan binaların hiçbir önemi yoktur. İlçemizde bugün 2 okulumuzun temelini atacağız. Herkese hayırlı olsun. Bu okulların yapılması aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

  Altunhisar Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş, " Bugün burada iki okulumuzun temel atma töreni için bir aradayız. Önemli olan okulları yapmak değil, okullar yapıldıktan sonra bu okulları ayakta tutmak ve yaşatmak. Bunu yapacak olanlar da sizlersiniz. Yapılan okullarımıza öğrencilerinizi de göndererek bu şekilde destek vermiş olacaksınız. Artık eğitim bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

  'DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM'

  Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, " Bugün burada ilçemize iki okulun temeli atılacak ve öğrencilerimiz hizmetine sunulacak. Biri ilçe merkezimizde diğeri ise Karakapı'da. Bu okulların yapılması sırasında bizlere destek olan ve okul alanlarını belirlenmesinde sorun çıkarmayan Belediye Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Temel atma töreninde bizleri yalnız bırakmayan Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin Ekinci ve Müdür Yardımcılarına, Kaymakamımız Mehmet Yaşar Yeşiltaş'a ve programa katılan herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

  TEMELLER DUALAR İLE ATILDI

  Okulların temeli Kuran-ı Kerim okunarak ve dualar ile atıldı. Okulların temeli atıldıktan sonra müteahhitlerden binanın yapımı ile ilgili bilgi alındı. Okulların eğitim öğretim sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.


  Görüş Bildir