Petrol
92.73
0.42%
Euro
18.2905
0.25%
Dolar
17.9618
0.27%
Altın
1.024
0.25%
Borsa
294
0.91%
Bitcoin
429.459
-1.29%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  İstanbul'da okullar tatil değil

  İstanbul'da okullar tatil değil

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'da bugün okulların tatil edilmeyeceğini twitter adresinden duyurdu.
  • Haber Merkezi
  • 10.02.2015 - 08:18

  KAR

  Türkiye'de yeniden etkisini gösteren soğuk hava dalgası birçok ilde okulları tatil etti. İstanbul'da da akşam sulu şekilde yağan kar yağışı gece saatlerinde etkisini iyice arttırdı.

  İSTANBUL'DA KAR TATİLİ YOK

  Vali Vasip Şahin twitter hesabından açıklama yaparak İstanbul'da okulların tatil olmadığını söyledi.

  Vali Şahin, yaptığı açıklamada, "Meteorolojik tahminlere göre çok yoğun kar yağışı beklenmediğinden bugün (salı günü) okullarımızda eğitime devam edilecektir" dedi.

  İstanbul da okullar tatil değil #2

  İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI

  İstanbul da okullar tatil değil #3

  Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı başladı. Ankara ve Sivas beyaza büründü, Ağrı, Bingöl, Erzurum, Bitlis, Ardahan, Muş, Uşak ve Kars'ta okullar tatil edildi.

  İstanbul da okullar tatil değil #4

  BİTLİS'TE OKULLARA KAR ENGELİ

  Bitlis merkez ve bağlı köylerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okulların yarın tatil edildiği belirtildi. Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi. Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de bir günlük idari izin verildiği kaydedildi. Öte yandan, kar yağışının yoğun şekilde devam ettiği kentte birçok köy yoluda ulaşıma kapandı.

  ERZURUM'DA EĞİTİME KAR TATİLİ

  Erzurum'da etkisini artıran kar ve tipi dolayısıyla ilköğretim ve lise okullarında eğitime 1 gün süreyle ara veridi. Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, "Meteorolojiden alınan bilgiye göre dün aksam saatlerinde başlayan kar yağışı gün boyu devam edeceğinden Erzurum Merkez Yakutiye, Palandöken ve Aziziye İlçelerinde okul öncesi, İlköğretim okulları ve Liseler 09 Şubat 2015 Pazartesi günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personelleri de 09 Şubat 2015 Pazartesi günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır." denildi.

  AĞRI'DA OKULLARA KAR TATİLİ

  Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı tüm köy okulları ile taşıma merkezli okullar 1 gün tatil edildi. Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Ağrı merkeze bağlı tüm köy okulları ile taşıma merkezli okullarda 10 Şubat 2015 Salı günü (1 gün) tatil edilmiştir" denildi.

  UŞAK’TA OKULLAR BİR GÜN TATİL

  Uşak il genelinde tüm okullar valilik kararı ile 1 gün tatil edildi. Uşak Meteoroloji Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarında belirtilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için İl Merkezi ve İlçeler dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 10 Şubat 2015 Salı günü 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verildi. Ayrıca İl geneli ve İlçeler dahil olmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin 10 Şubat 2015 Salı günü 1 (Bir) gün süre ile idari izinli sayılacağı da bildirildi.

  BİNGÖL'DE EĞİTİME ARA

  Karlıova İlçe merkezinde dün akşam başlayan kar yağışı, bugün başlaması gereken eğitimi engelledi. Kar kalınlığının bir metreyi geçtiği Karlıova’da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve bağlı köylerde okulların 2 gün tatil edildiğini duyurdu. İlçede kar yağışı hala devam ederken, özel idare ve belediye ekipleri, kar temizleme araçları ile yoğun bir şekilde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

  MUŞ’TA OKULLAR TATİL

  Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili oldu Muş merkez ve tüm ilçelerde yarın okullar tatil edildi.

  ARDAHAN'DA KAR TATİLİ

  Ardahan'ın Göle ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle tüm okulların 10 Şubat Salı tatil edildiği belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir