Dolar
7.2449
-1.2647%
Euro
8.5489
-0.7753%
Altın
1987.67
-1.9678%
Borsa
1101.53
2.4183%
G. Altın
463.804
-3.0609%
Bitcoin
84861.31
-2.5699%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Karne notlarını merak eden öğrenciler e-okul'a akın etti

  Öğrenci ve velilerinin karne telaşı e-okul.meb.gov.tr'ye yansıdı. Yoğun talep teknik problemlere sebep oldu.
  • 22.01.2013 - 11:05
  Karne notlarını merak eden öğrenciler e-okul'a akın etti

  Karne notlarını merak eden öğrenciler e-okul a akın etti #1

  Karne notlarını öğrenmek isteyen milyonlarca öğrenci e-okul.meb.gov.tr'ye akın etti. 25 Ocak 2013 Cuma günü 2012-2013 Eğitim Öğretim yılın ilk yarısı sona ercek. Milyonlarca öğrenci cuma günü emeğinin karşılığını almak için okullarına gidecek ve karnelerini alacak. Öğrenciler son yazılı ve sözlü sınavlarını oldu. Karne notları aşağı yukarı belli olmuş durumda.

  Ders notları iyi olan öğrencileri şimdilerde takdir ve teşekkür belgesi heyecanı sardı. Takdir ve Teşekkür belgesi alabilmek için gerekli not ortalamasını az bir farkla kaçıran öğrenciler öğretmenlerinin odalarını aşındımaya başladı.

  Karne notları heyecanı

  Karne notlarında sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın Veli ve Öğrenci bilgilendirme sistemi olan meb.gov.tr'ye girerek karne notlarını öğrenmek istiyor. Milyonlarca öğrencinin aynı anda siteye girmek istemesi teknik problemlere sebep olsa da öğrencilerin birçoğu karne notlarını öğrenebiliyor.

  e okul'a giren öğrenci ve veliler TC kimlik numarası ile okul numarası bilgilerini girerek karne notu sorgulaması yapabiliyorlar.

  Karne notlarınızı öğrenmek için tıklayın

  Adım adım e-okul'a giriş

  e-okul.gov.tr'den https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/Veli/IOV00001.aspx linkine tıkladıktan sonra açılan sayfadaki "Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı" girdikten sonra "Tamam" diyebilirsiniz. Tamama bastıktan sonra açılan ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek "Tamam"ı tıklayınız. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak "doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb." tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular sorulur. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemektir. Bu sebeple güvenlik aşamaları artırılmış. (Bugün)

  Görüş Bildir