Dolar
6.8647
0.051%
Euro
7.781
0.2564%
Altın
1804.17
0.3108%
Borsa
114808.56
0%
G. Altın
398.237
0.3219%
Bitcoin
63712.14
0.1066%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  KPSS adaylarına önemli duyuru

  KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavlarına giriş belgeleri erişime açıldı.
  • 27.06.2013 - 14:05
  KPSS adaylarına önemli duyuru

  KPSS adaylarına önemli duyuru #1

  ÖSYM'den yapılan açıklamada, 6 ve 7 Temmuz'da yapılacak KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz'daki ÖABT için başvuran adayların sınavlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. 

  SINAVA GİRİŞ BELGENİZİ UNUTMAYIN

  Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edinebilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği oturum, sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon bilgileriyle adayın fotoğrafı bulunacak.

  BELGE ÜZERİNDE MUTLAKA FOTOĞRAF OLSUN

  Adayların, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermeleri ve bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

  SINAVA GİRİŞ BELGESİ OLMAYANLAR SINAVA GİREMEYECEK

  İlgili oturuma ait sınava giriş belgesini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Giriş belgesinin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaretin yer almayacak.

  Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az bir saat önce hazır bulunmaları gerekiyor.

  Adaylara, sınava giriş belgesi gönderilmeyecek. Sınava sorunsuz girebilmeleri için adayların yanında giriş belgesinden başka, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de göstermeleri zorunlu.

  GÜNCEL TARİHLİ ÖZEL KİMLİK BELGESİ

  Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er veya erbaşlar ile askerî öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil), Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe veya Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecek. Ayrıca nüfus cüzdanında soğuk damga, adayın güncel bir fotoğrafı ve kimlik numarasının bulunması, pasaportun süresinin geçerli olması gerekiyor. 

  Görüş Bildir