Euro
15.2150
-0.67%
Dolar
13.3990
-0.96%
Altın
792.5440
0.39%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
567.252
-0.78%
3ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 3 C

  KPSS'deki kalem ve silgiler okul yolunda

  Kastamonu'daki bir grup öğretmen, KPSS'de dağıtılan sınav malzemelerini köy okullarındaki öğrencilerle buluşturdu.
  • 11.10.2012 - 15:22
  KPSS'deki kalem ve silgiler okul yolunda

  KPSS deki kalem ve silgiler okul yolunda #1

  Kastamonu'da bir grup öğretmen, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) ücretsiz dağıtılan kurşun kalem, silgi ve kalem traşları başlattıkları ''Kalem Toplama Kampanyası'' ile toplayarak, 110 köy okuluna ulaştırdı.

  "KÜÇÜK ÖĞRENCİLERİ DEV SEVİNDİRMİŞ OLDUK"

  Sınıf öğretmeni Mehmet Balcı, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

  ''Bu yıl Temmuz ayında girdiğim KPSS Lisans sonunda, sınav gözetmenine malzemeleri köy okulu için toplamayı düşündüğümü söyledim. Sınav sonunda adaylardan isteyenlerin malzemelerini masalarına bırakması ricasında bulundum. Herkes sınav sonunda malzemelerini masaya bıraktı. Daha sonra diğer öğretmen arkadaşlarımla birlikte bunu ''Kalem Toplama Kampanyası'' adı altında, il geneline yaymaya karar verdik. Bu sayede 110 köy okulu olduğunu öğrendik. Organize bir şekilde ulaştığımız KPSS'ye giren vatandaşlardan sınavda kullandıkları kırtasiye malzemelerini toplamaya başladık. Topladığımız bin 400 kurşun kalem, 700 silgi ve 700 kalem traşı paketleyip köy okullarımıza ulaştırdık. Kampanya ile KPSS'ye giren yetişkin insanlarla birinci sınıfa adım atmış çocuklarımız arasında bir gönül köprüsü kurmuş olduk. Küçük öğrencilerimizi dev sevindirmiş olduk.''

  FACEBOOK ÜZERİNDEN DESTEK

  Kampanyaya vatandaşlar tarafından büyük destek olduğunu aktaran Balcı, ''Telefonla bizi arayıp ihtiyacımız olan bir şey olup olmadığını soran vatandaşlarımız oldu. Facebook'ta da 'Kalem Koplama Kampanyası' ismiyle bir grup kurduk. Vatandaşlarımız Facebook adresimizden de bu gruba üye olup bize destek verebilirler'' diye konuştu.


  Görüş Bildir