Euro
9.6721
0.69%
Dolar
8.0684
0.76%
Altın
460.77
1.43%
Borsa
1.409
0.07%
Bitcoin
495.038
-3.03%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  LYS Başvuru kılavuzu yayınlandı

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında yapılacak LYS başvuruları başladı.
  • 25.04.2013 - 15:52
  LYS Başvuru kılavuzu yayınlandı

  LYS Başvuru kılavuzu yayınlandı #1

  ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS ) başvurular, 22 Nisan'da başlayacak, 29 Nisan'da sona erecek ve başvuru süresi uzatılmayacak.

  2013 ÖSYS KILAVUZU DİKKATLİ İNCELENMELİ

  LYS'ler için ayrı bir kılavuz bulunmadığından adayların, başvurularını yapmadan önce ÖSYS ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsayan 2013 ÖSYS kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

  LYS başvuruları internet aracılığıyla ya da herhangi bir başvuru merkezi aracılığıyla yapılabilecek. Başvurusunu, merkez aracılığıyla yapan adaylar, 2 TL başvuru hizmeti ücreti ödeyecek. LYS'lere katılma hakkı elde eden adaylar, hesaplanmasını istedikleri LYS puanına uygun 5 LYS'den, istedikleri sınava katılabilecek.

  Başvuru kılavuzu için tıklayın

  Adaylar; Akbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve Deniz Bank'ın tüm şubeleriyle internet bankacılığı aracılığıyla yada tüm PTT işyerlerinden veya ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ücretler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile sınav ücretini yatırılabilecek.

  ÖSYM'nin sitesinden ücreti yatırmak için tıklayın

  Adaylar, sınava başvuru işlemini tamamladıktan sonra en kısa süre içinde başvuru bilgilerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden mutlaka kontrol etmeliler.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir