Euro
15.291
0.13%
Dolar
13.5133
0.31%
Altın
796.28
0.34%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
476.149
-2.12%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  Matematik'te Özgürlük Anıtı da ele alındı

  İlköğretimdeki Matematik Uygulamaları seçmeli dersinin, eğlenceli geçmesi için etkinliklere yer verildi.
  • 10.10.2012 - 11:57
  Matematik'te Özgürlük Anıtı da ele alındı

  Matematik te Özgürlük Anıtı da ele alındı #1

  Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yeni eğitim sisteminde seçmeli ders olarak okutulmaya başlayan Matematik Uygulamaları dersi için hazırlanan öğretmen kitabı yayımlandı.

  MATEMATİK'TE 21 ETKİNLİK

  Öğrencilere matematiği sevdirmeyi amaçlayan Matematik Uygulamaları dersi için hazırlanan öğretim materyalinde, günlük hayattan kısa bilgilerin de yer aldığı, Özgürlük Anıtı, Otobüs Yolculuğu, Kalp Atışı, Bakkal Çırağı, Yaprakların Alanı, Eşitini Bul, El Sıkışma, Sınıf Penceresi, Kızların Yaşı, Cebimizdeki Paralar, Kuledeki Askerler, Takvim Oyunu, Tasarruflu Ampuller, Kesir Dominoları, Sihirli Kareler, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Dikdörtgenler, Şifreleme, Damlatan Musluk, Deniz Kırlangıçları, Terazi başlıkları altında 21 etkinliğe yer veriliyor.

  Özgürlük Anıtı probleminde, konuya giriş için New York şehrinde bulunan anıtın 1886'da Fransa tarafından ABD'ye hediye edildiği, heykelin elindeki meşale ve kitabın özgürlük ve demokrasi kavramlarını temsil ettiği bilgilerine veriliyor. Bilgilerin ardından Özgürlük Anıtı'na ilişkin probleme yer veriliyor. Heykelin kolunun uzunluğunun verildiği soruda, öğretmenlerden heykelin boyun, burun ve diğer vücut parçalarının uzunluğunu öğrencilere hesaplatması bekleniyor.


  Görüş Bildir