Euro
10.1527
0.35%
Dolar
8.6473
0.23%
Altın
493.18
0.19%
Borsa
1.389
0.24%
Bitcoin
363.001
-3.67%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  MEB'den dershanelere: Özel okul olur musunuz

  MEB, özel dershanelere sorduğu sorulardan aldığı cevaplara göre dershanelerin okul olması sürecini işletecek.
  • 16.10.2012 - 12:36
  MEB'den dershanelere: Özel okul olur musunuz

  MEB den dershanelere: Özel okul olur musunuz #1

  Milli Eğitim Bakanlığı'nca özel dershanelere bilgi formu gönderildi. Formla, dershane yöneticilerine çeşitli soruların yanı sıra yasal olarak özel okula dönüşmelerine imkan sağlanması durumunda bunu isteyip istemeyecekleri ile bu konuda hangi teşviklerin etkili olacağı soruları soruldu. Bu çalışmayla elde edilecek bilgilerin “dershanelerle ilgili yapılacak çalışmalarda değerlendirileceği” de bildirildi.

  MEB CEVAP BEKLİYOR

  MEB, özel dershanelere yönelik “Özel Dershaneler Bilgi Formu” hazırlayarak, yurt genelindeki 3 bin 923 dershaneye gönderdi. Elektronik ortamda gönderilen formlara dershanelerin 19 Ekim'e kadar cevap vermesi gerekiyor.

  Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nce dershane yöneticilerine gönderilen formlarda dershanelere ilişkin bilgilerin bir bölümünün Bakanlığın MEBBİS sistemindeki Özel Öğretim Kurumları modülünde bulunduğu hatırlatıldı.

  “Dershanelerle ilgili yapılacak çalışmalarda değerlendirilmek üzere Özel Öğretim Kurumları modülünde bulunmayan konuya ilişkin bazı bilgilerle, görüşleriniz talep edilmektedir” ifadelerine yer verilen formda, söz konusu bilgilerin doğruluğunun il ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle il eğitim denetmenlerince daha sonra teyit edileceği vurgulandı.

  DERSHANE ÜCRETLERİ

  Dershanedeki personelin görevleriyle sayılarının da sorulduğu bilgi formunda, uygulanan programlara göre ilan edilen saat ücretleri ve toplam ücretleri hakkında bilgi istendi. Formda hazırlık programlarına göre öğrenci başına gerçekleşen ortama ücret de soruldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir