Petrol
83.92
0.25%
Euro
19.2965
-0.57%
Dolar
18.6282
-0.03%
Altın
1.042
-0.85%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.184
-2.22%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  MEB'den öğretmen adaylarına müjde

  Milli Eğitim Bakanlığı, Suriye uyruklu çocukların yaşadığı illere ihtiyaca göre öğretmen alımı yapacak.
  • Ajanslar
  • 15.06.2016 - 08:46
  MEB'den öğretmen adaylarına müjde

  MEB den öğretmen adaylarına müjde #1

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kararlaştırılan, Suriyeli öğrenciler için öğretmen istihdam etme programında ilk adım atıldı.

  5 YILLIK SÖZLEŞMELİ, 2600 LİRA ÜCRET

  İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ihtiyacına göre atamaların yapılacağı sistemde, öğretmenler 5 yıllık sözleşme imzalayacak ve 2600 TL ücret alacak.

  İLK İHTİYAÇ DUYURUSU İZMİR'DEN GELDİ

  İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, şöyle denildi:

  "Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde ülkemizde yaşayan Suriyeliler için öncelikle ilkokul düzeyi öğrenciler olmak üzere; 01 Ağustos-15 Eylül 2016 tarihleri arasında “Örgün Eğitime Uyum Programı (İlkokul Seviyesinde Türkçe Hazırlık Programı)” düzenlenmesi planlanmaktadır. Yeterli öğrenci başvurusu olduğu takdirde sınıf açılacaktır.

  ÖĞRETMENLER EĞİTİ EĞİTİMİ PROGRAMINA TABİİ TUTULACAKW

  Söz konusu programda görev yapmak üzere Sınıf Öğretmeni, Türkçe Öğretmeni, Formasyon almış Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarına (ücretli-ataması yapılmamış öğretmenler) ihtiyaç duyulmaktadır. Başvuruda bulunan öğretmenler Bakanlığımızca “Eğitici Eğitimi Programı”na tabii tutulacaktır.

  Başvuruda bulunmak isteyen ilgili branş mezunlarının CV’leri ile birlikte 17.06.2016 mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Bölümüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir."

  HANGİ İLLERE BAŞVURU YAPILABİLECEK?

  Şu an ihtiyaç olduğu açıklanan iller arasında İzmir, Şanlıurfa, Mardin, Malatya, Adıyaman, Konya-Ereğli yer alırken, ilerleyen günlerde bu sayının artması bekleniyor.

  ÖĞRETMEN BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  Başvuru belgeleri İl Milli Eğitim Müdürlükleri'nin kararına göre değişiklik gösterebilmektedir. Doğru bilgiyi alabilmek adına, başvuruyu yapacağınız müdürlüğün internet sayfasını kontrol etmeniz gerekmektedir.

  -Dilekçe (en az 2 iletişim telefonu yazılacaktır)

  -CV -Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  -Mezuniyet Belgesi ve Formasyon Belgesi

  -Adli Sicil Kaydı

  -1 Adet Vesikalık Fotoğraf

  HANGİ BRANŞLARDA BAŞVURULAR KABUL EDİLECEK?

  Sınıf öğretmenleri, Türkçe öğretmenleri, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri (Formasyon almış) bu programa başvurabilecek. Şimdilik sadece bu branş mazunlarının başvurabildiği alımların çeşitlilik kazanıp kazanmayacağı ise henüz bilinmiyor.


  Görüş Bildir