Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
358.213
-0.90%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C

  Milli Eğitim'den Zaman'a yalanlama

  Milli Eğitim Bakanlığı, Zaman gazetesinde çıkan ve "Bakanlık, belgeleri tahrif ederek müdürleri başarısız gösterdi" başlıklı haberi yalanladı.
  • 14.11.2014 - 15:51
  Milli Eğitim'den Zaman'a yalanlama

  Milli Eğitim den Zaman a yalanlama #1

  Bakanlık Zaman'ı yalanladı. Gazetenin bugünkü sayısında Burcu Öztürk imzası ile yayınlanan haberde "Bakanlıkta evrakta tahrifat skandalı yaşandı" denilmişti.

  Zaman'ın yalanlandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Bugün Zaman gazetesinde "Bakanlık, Belgeleri Tahrif Ederek Müdürleri Başarısız Gösterdi" manşetiyle yayımlanan haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

  Milli Eğitim den Zaman a yalanlama #2

  YALAN VE İFTİRA

  Elektronik bir sistem üzerinden gerçekleştirilen müdür puanlandırmalarında oynamalar yapıldığı ve mahkemeye ibraz edilen formlarda tahrifata gidildiği iddiası tamamen asılsız olup, "haber" yalan ve iftiradan ibarettir.

  Haberde konu edilen şahsın sistemdeki puanlamasıyla mahkemeye ibraz edilen formdaki puanlaması 70.75 olup iki belge arasında her hangi bir farklılık bulunmadığı Bakanlığımız resmi kayıtlarında açıkça görülmektedir.

  "YİNE 14 KASIM'DA İFTİRA ATTILAR"

  14 Kasım 2013 tarihinde, Cumhuriyet tarihinin en büyük eğitimde dönüşüm projesi olan eğitim sistemindeki reform çalışmalarını "Eğitime Darbe Planı" manşetiyle duyuran söz konusu gazetenin yine bir 14 Kasım'da iftira ve yalandan ibaret bir "haber"i servis etmesi hiç şaşırtıcı olmamıştır. Söz konusu gazetenin son bir yıllık müktesebatına bakıldığında her türlü basın etik ilkelerini ayaklar altına alarak yayımladığı "haber"lerin hemen hemen her gün bir başka kamu kurumu tarafından tekzip edildiği açıkça ortadadır.

  Hukukî haklarımız saklı kalmak kaydıyla söz konusu yayın organını ve bu sistematik kampanyada kendilerine destek veren bütün paydaşlarını aklı selime ve sorumlu hareket etmeye davet ediyoruz.


  Görüş Bildir