Euro
15.2132
0.46%
Dolar
13.4153
0.29%
Altın
790.3010
0.04%
Borsa
2,008.11
-0.30%
Bitcoin
532.193
-6.55%
9ºC
İstanbul
Hafif yağmur 9 C
  Murat Bardakçı'dan atanamayan öğretmenlere tepki

  Murat Bardakçı'dan atanamayan öğretmenlere tepki

  Murat Bardakçı, seslerini duyurabilmek için internet üzerinden örgütlenen ve gazeteci yazarları e-mail bombardımanına tutan atanamayan öğretmenleri eleştirdi.
  • 19.11.2014 - 10:33

  Murat Bardakçı dan atanamayan öğretmenlere tepki #1

  Atanamayan öğretmenler sosyal medyada örgütlenmeye devam ediyor. Twitter ve e-mail yoluyla kimi zaman bakanlara, kimi zaman ise gazeteci/yazarlara mail yoluyla ulaşmaya çalışan atanamayan öğretmenler bu kez tepkiyle karşılaştı.

  TÜRKÇE YAZAMIYORLAR

  Habertürk yazarı Murat Bardakçı, bugün kaleme aldığı köşe yazısında taleplerinde haklı bulduğu atanamayan öğretmenleri ifade acziyeti ve imla kuralları üzerinden yerden yere vurdu.

  ACABA BUNLARI YAZANLAR ÖĞRETMEN Mİ

  Atanamayan öğretmenlerin maillerini okudukça, gelecek nesiller üzerine düşündüğünü ve "ürperdiğini" belirten Murat Bardakçı yazısında şunları söyledi:

  Toplu halde gönderdikleri mailleri ciddi bir şekilde gözden geçirdiğinizde şaşırır "Acaba bu mesajları hakikaten öğretmenler mi yoksa öğretmenlikle alakası olmayan başkaları mı göndermiş" diye düşünmeden edemezsiniz..

  "DE", "DA"EKLERİNİ BİLMİYORLAR

  Zira mesajları yazanlar ve gönderenler, maalesef Türkçeden ve imladan nasiplerini almamışlardır. Büyük ve küçük harflerin nerede kullanılacağını bilmemektedirler, "dahi" anlamına gelen "de" ve "da" eki ile soru "mu"sunu ve "mi"sini birbirine karıştırmışlardır, kelimeleri telaffuz ettikleri şekilde, yani yanlış yazılmıştır ve meramlarını anlamakta, yani ifadede maalesef acz içerisindedirler.

  İNSAN ÜRPERİYOR

  Gelecek nesillerin, imlaları böylesine bozuk hocaların eline düşmeleri ihtimalini düşünmek bile insanı ürpertiyor..


  Görüş Bildir