Petrol
110.84
0.77%
Euro
16.8357
0.21%
Dolar
15.797
-0.48%
Altın
945.23
0.28%
Borsa
2359
-0.58%
Bitcoin
483.932
0.62%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Nabi Avcı Yunanistan Eğitim Bakan Vekili ile görüştü

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yunanistan Eğitim Bakan Vekili Athanasia Anagnostopoulou ile ikili görüşme yaptı.
  • 09.03.2016 - 10:34
  Nabi Avcı Yunanistan Eğitim Bakan Vekili ile görüştü

  Nabi Avcı Yunanistan Eğitim Bakan Vekili ile görüştü #1

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye-Yunanistan 4’üncü Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı kapsamında Yunanistan Eğitim Bakan Vekili Athanasia Anagnostopoulou ile ikili görüşme yaptı.

  Başbakanlık İzmir Ofisi’nde gerçekleşen görüşmede Bakan Avcı, Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyelilere yönelik eğitim öğretim hizmetlerinin koordinesinin Millî Eğitim Bakanlığı’nda oluşturulduğunu belirtti.

  SURİYELİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ

  Türkiye’de 2.5 milyon Suriyeli mülteci olduğunu vurgulayan Bakan Avcı, Suriyeli öğrencilerin kamp içindeki geçici eğitim merkezlerinde, kamp dışında kurulan geçici eğitim merkezlerinde ve Bakanlığa bağlı resmî okullarda eğitim hizmetlerinden yararlandığını söyledi.

  Suriyeli öğrencilerin geçici eğitim merkezlerinde özel olarak oluşturulmuş ders çizelgeleri üzerinden Suriye müfredatı ile eğitim aldıklarını belirten Bakan Avcı, Suriye’deki öğrenim durumunu belgeleyen üniversite öğrencilerinin yabancı öğrenci statüsü ile üniversiteye devam edebildiklerini ifade etti.

  Yunan Bakan Vekili Anagnostopoulou da ülkesinde mültecilerin eğitim konusunda çalışmalar yapıldığını, Avcı tarafından verilen bilgilerin ve yapılan çalışmaların kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Görüşmenin sonunda Bakan Avcı, konuk Bakan Vekili Anagnostopoulou’a Türk el sanatlarından İznik çini tabak hediye etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir