Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.063
0.20%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Nevşehir'de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

  Nevşehir'de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu

  Nevşehir'de bir sitenin sakinleri, çocuklarının bir arada verimli ve eğlenceli şekilde vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla içinde kütüphanesi de olan etüt salonu oluşturdu.
  • AA
  • 08.11.2018 - 15:45
  • Güncelleme : 08.11.2018 - 16:06

  "Bir çocuk değişir, dünya değişir" sloganıyla yola çıkan site sakinleri, binadaki boş bir dairede kütüphane ve etüt salonu oluşturdu.

  Okuldan çıkan çocuklar, gönüllü anneler ve site yöneticisi Ahmet Turgut nezaretinde bu salonda ders çalışıp, kitap okuyor.

  Yaklaşık 30 çocuğun faydalandığı uygulama, salondaki etkinliklerin ardından hava kararıncaya kadar binaların yanındaki boş alanda oyun saatiyle devam ediyor.

  SOSYALLEŞİYORLAR

  Site yöneticisi Ahmet Turgut, ailelerin talebiyle, sitede ikamet eden tüm çocukların birlikte vakit geçirmelerini, ev ortamında bilgisayar odaklı yaşamın dışına çıkıp sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla böyle bir uygulama başlattıklarını belirtti.

  Nevşehir de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu #1

  SEMİNER DÜZENLİYORLAR

  Salonda çocuklara kitap okuma, ödev yapma ve film izleme saatleri düzenlediklerini anlatan Ahmet Turgut, zaman zaman da polis ve rehber öğretmenler davet ederek madde bağımlılığı ve boş vakitleri değerlendirme konusunda seminer organize ettiklerini kaydetti.

  Nevşehir de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu #2

  VAKİTLERİNİ DÜZENLİ KULLANIYORLAR

  Uygulama kapsamında gönüllü olarak koruyucu annelik yapan site sakinlerinden Serap Hanyeli ise çocuğunun daha önce okuldan gelip oyun için dışarı çıktığında kontrolünün mümkün olmadığını ancak bu projeyle vaktini nasıl değerlendirdiğini bizzat gözlemleyebildiğini ifade etti.

  Nevşehir de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu #3

  "ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR"

  Serap Hanyeli, "Çocuklarımız dışarıda başıboş oynuyorlardı, ilgisizlerdi. Bu konuda boşluk hissettik. Geçen yıl projemizi 'bir çocuk değişir dünya değişir' sloganıyla başlattık. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onlara yatırım yapıyoruz. Sitemiz içindeki tüm çocuklar buradan faydalanabiliyor. Bu projenin gelişmesini isteriz. Çünkü bütün çocuklar bizim geleceğimiz" diye konuştu.

  Nevşehir de aileler çocukları için etüt merkezi kurdu #4

  ÖĞRENCİLER MEMNUN

  Öğrencilerden Ömer Baykaplan da ödev aşamasında arkadaşlarıyla yardımlaştığını, vaktini verimli kullanmaya başladığını söyledi.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir