Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
418.924
2.35%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Öğrenciler okul koridorunu botanik bahçeye çevirdiler

  Şanlıurfa'da öğrenciler, fırça darbeleriyle okul koridorunu adeta bir botanik bahçeye dönüştürdü.
  • İHA
  • 17.01.2019 - 12:31
  Öğrenciler okul koridorunu botanik bahçeye çevirdiler

  Siverek Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencileri, Biyoloji Öğretmeni Fehmi Özmodanlı öncülüğünde, okul koridorları ile duvarlarında doğal yaşama ait hayvan, ağaç, çiçek. çalı gibi resimler çizerek boyadı.

  ATIK MALZEMELERDEN YAPTILAR

  Okul koridorları adeta botanik bir bahçeye dönüştü. Çizim ve boyama yanı sıra atık malzemelerden çiçekler için oluşturdukları raflar, kitap okuma köşesi ile okul koridoru otantik bir görünüme kavuşturuldu.

  Öğrenciler okul koridorunu botanik bahçeye çevirdiler #1

  "OKULUMUZ GÜZELLEŞSİN İSTEDİK"

  Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Mustafa Akyol,"Öğretmen ve öğrencilerle birlikte doğal hayatı koridorlarımıza taşımak istedik. İşte timsah, penguen, panda gibi resimler çizdik. Amacımız okulumuzun güzelleşmesi, biyolojiyi sevmeyen öğrencilerde daha fazla ilgi uyandırmaktır. Güzel bir çalışma ile koridordan doğal bir görsel oluştu. Bir köşemizde kitap okuma köşesini oluşturduk, çok güzel oldu." dedi.

  Öğrenciler okul koridorunu botanik bahçeye çevirdiler #2

  "BAŞARILI OLDUK"

  Öğrencilerin fikrini alarak, böyle bir çalışma başlattıkları için okul idaresine teşekkür eden on birinci sınıf öğrencisi Emine Kanteli, "Bu koridorumuz yaptığımız biyoloji müzenin devamıdır. Koridorlarımıza doğanın çeşitli canlılarını yansıttık, güzel olduğunu ve başarılı olduğumuzu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

  Öğrenciler okul koridorunu botanik bahçeye çevirdiler #3

  DOĞA BİLİMİNİ AŞILADIK"

  Okul Müdürü Veysel Kalkan,"Öğrencilerimizle birlikte okul koridorumuzu doğanın kendisine çevirmeye çalıştık. Böylece okulumuzu öğrencilere daha fazla sevdirmek ve doğa bilimini aşılamayı amaçladık. Öğrencilerin emeği olduğu zaman daha fazla değerli oluyor, öğrencilerde farkındalık geliştirdik." diye konuştu.

  Öğrenciler okul koridorunu botanik bahçeye çevirdiler #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir