Euro
9.4027
0.16%
Dolar
7.8811
0.12%
Altın
457.77
-0.06%
Borsa
1.342
0%
Bitcoin
138.566
-3.81%
7ºC
İstanbul
Açık 7 C

  Okullarda ücretsiz sağlık taraması örnek teşkil etti

  “Sağlıklı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kulak Verin” sloganıyla hayata geçirilen projenin ilk uygulaması yapıldı.
  • 05.12.2012 - 16:27
  Okullarda ücretsiz sağlık taraması örnek teşkil etti

  Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için gerçekleştirdiği bilgilendirme ve sağlık kontrolü çalışmalarını ilköğretim okullarına taşıdı. 7’den 70’e tüm kesimleri kapsayan sağlık taraması çalışmaları kapsamında yeni bir projeyi hayata geçiren Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi KBB Anabilim Dalı’nın katkılarıyla ilçedeki okullarda ücretsiz sağlık taraması gerçekleştiriyor.

  19 İLKOKULDA SAĞLIK TARAMASI

  Sağlıklı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kulak Verin” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında ilk uygulama Havacılar İlkokulu'nda başladı. 1. sınıf öğrencilerinin KBB uzmanları tarafından muayene edildiği sağlık taramasında öğrencileri yalnız bırakmayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, proje kapsamında 19 ilkokulda sağlık taraması yapılacağını kaydetti. Bu sayede doktor korkusu olan çocukların kendilerini ait hissetikleri okullarında muayene edilebilme olanağının oluşacağı ifade edildi.

  "SAĞLIK KONTROLLERİ ÖNEMLİ ROL OYNUYOR"

  Çocukların sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, “Sağlıklı nesiller yetişmesinde sağlık kontrolleri önemli bir rol oynuyor, erken teşhisin çoğu zaman hayat kurtardığını ve kaliteli bir yaşam sağladığını biliyoruz. Sizlerin sağlığı bizim için çok önemli bu konuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız artarak devam edecek, her zaman siz değerli öğrencilerimizin yanında olacağız.” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir