Petrol
109.42
0.29%
Euro
17.5978
-1.29%
Dolar
16.5818
-1.79%
Altın
979.97
-1.22%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.656
-2.84%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Önce dövdü sonra sınıfa almadı

  Silivri Hasan Özvarnalı İlkokulu 3-C sınıfı öğrencisi 9 yaşındaki E.M. öğretmeni Cem Özgen Kolay tarafından dövüldü.
  • 27.03.2013 - 12:35
  Önce dövdü sonra sınıfa almadı

  Önce dövdü sonra sınıfa almadı #1

  Silivri Hasan Özvarnalı İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerinden E.M.'nin annesi Türkan M., Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne başvurarak E.M.'nin sınıf öğretmeni Cem Özgen K. tarafından dövüldüğünü iddia etti.

  Silivri Necmi Ayanoğlu Devlet Hastanesi'nden de "basit müdahale ile iyileşecek" teşhisi doğrultusunda darp olayını belirleyen rapor alan öğrenci velisi Türkan M., öğretmen Cem Özgen K.'den şikayetçi oldu.

  Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği tarafından polis merkezine davet edilen avukat eşliğinde ifadesi alınan 9 yaşındaki ilkokul 3. sınıf öğrencisi E.M., yaşanan olayı ayrıntılarıyla anlattı.

  ŞİKAYET ETTİ DİYE SINIFA ALINMADI

  Sınıf öğretmeni Cem Özgen K.'den dayak yediği iddia edilen Hasan Özvarnalı İlkolulu 3-C sınıfı öğrencisi E.M. ve kendisi ile aynı sınıfta eğitim gören ikiz kardeşi bu sabah okula gittiğinde şikayetçi olduğu sınıf öğretmeni tarafından derse alınmadı.

  Önce dövdü sonra sınıfa almadı #2

  Her iki çocuğunun da elinden tutarak Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giden anne Türkan M., Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar'la görüştü. Anne Türkan M., daha sonra yaptığı açıklamada, "Sınıf öğretmeni çocuklarımı dersten çıkardıktan sonra diğer öğrencilere hitaben bir konuşma yapmış. Artık öğretmen ne söylediyse, sınıf arkadaşları -sizin yüzünüzden öğretmenimiz bizden ayrılacak ve hapse girecek- diyerek çocuklarımın üzerine saldırmaya başladı" dedi.

  Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayapınar da öğrenci velisinden sakin olmasını isteyerek yasal gereğinin süratle yapılacağını söyledi.

  Diğer taraftan, şikayet edilen öğretmen Cem Özgen K.nin, sınıftaki diğer öğrenci velilerini de okula çağırarak; şikayetçi olan öğrenci velisi Türkan M. üzerinde baskı oluşturmak suretiyle kendi lehine bir kamuoyu yaratmaya çalıştığı öğrenildi.

  GEÇEN SENEKİ OLAY ÖRTBAS EDİLMİŞ

  Öğretmenden şikayetçi olduklarını belirten Türkan M., "Aynı sınıfta ikiz çocuklarım eğitim görüyor. Aynı öğretmen geçtiğimiz yıl da diğer çocuğumu dövmüştü. Sırtında ve kolunda oluşan darp izleri doğrultusunda rapor alarak şikayetçi olmak istediğimizde okul müdürü Nilüfer Demirkaya ve o dönem İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan Erdal Aslan, öğretmenin sicilinin çok parlak olduğunu belirterek şikayetçi olmamamız için bizi ikna ettiler. Ancak aynı öğretmen şimdi diğer çocuğumu dövdü. Başka öğrencileri de sıklıkla dövdüğünü duyuyorduk. Kendisinden şikayetçiyim ve cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

  KAYAPINAR: "SORUŞTURMA AÇACAĞIZ"

  Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, okul Müdürü Nilüfer Demirkaya'dan telefonla bilgi aldıktan sonra "Maalesef üzücü bir olay yaşanmış. Hemen soruşturma açarak yasal gereğini yapacağız" dedi.

  Öğrenci velisi Türkan M. ile de telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini ileten İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, öğrenci dövülmesine asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

  CUMHURİYET SAVCISI İFADE ALACAK

  Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği tarafından olayla ilgili olarak telefonla bilgilendirilen Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı da öğretmen Cem Özgen K.'nın yarın (27 Mart 2013 çarşamba) Silivri Adliyesi'ne çağırılarak ifadesinin alınacağını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir