Petrol
94.26
-0.17%
Euro
18.2
0.07%
Dolar
18.5776
-0.03%
Altın
1.021
-0.13%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
373.570
-1.52%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C

  Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk istifa etti

  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti Giresun Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
  • 10.02.2015 - 11:52
  Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk istifa etti

  Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk istifa etti #1

  Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti)’nden Giresun Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

  Ercan Türk tarafından yapılan yazılı açıklama:

  MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİM

  "7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Giresun Milletvekili aday adayı olmak için Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü olarak yapmakta olduğum görevimden, 10 Şubat 2015 tarihi itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım.

  SEÇİMLERİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

  7 Haziran 2015 tarihinde Milletvekili Genel Seçimi yapılacak. Seçimlerin; Giresun, milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ben, bugüne kadar kamuda yönetici ve sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak ülkeme ve milletime hizmet etme gayreti içinde oldum. Bürokrat olarak onurunu taşıdığım görevimi başarıyla yürüttüğüme, gücüm ve imkânlarım ölçüsünde güzel hizmetler yaptığıma, bana inanan ve güvenenleri mahcup etmediğime inanıyorum. Bunun takdiri; ülkemizin, Giresun’un ve hemşerilerimin derdini derdimiz bildiğimizi, arkasından koşulan değil, hizmet için koşan birisi olduğumuzu bilenlere aittir.

  GİRESUN'A MİLLETVEKİLİ OLARAK HİZMET ETMEYİ ARZULUYORUM

  Yüksek tahsil için gurbete yelken açmış ve meslekî yaşantısına Ankara’da devam eden birisi olarak bir gün geri dönerek doğup büyüdüğümüz şehrimize hizmet etme inancımızı hiç kaybetmedik. İnanıyorum ki Giresun gönüllüsü biri olarak Giresun’a olan sevdamız bizi sizlerle tekrar buluşturacaktır.

  Ülkemizin 2023 vizyonu ile eğitim, kültür, fikir ve düşünce hayatının geliştirilmesine, insanımızın refah ve mutluluğuna katkı sağlamak amacıyla siyasette görev almayı ve hizmet borcum olan Giresun’a Milletvekili olarak hizmet etmeyi arzu ediyorum.

  GİRESUN'U ANKARA'DA HAKKIYLA TEMSİL EDECEĞİME İNANIYORUM

  Siyaset bir hizmet etme aracıdır. Bu onurlu görev, milletimize hizmeti bir lütuf olarak değil; insan olduğu, hak ettiği inancı ve halka hizmeti Hak’a hizmet düsturu ile yapılmalıdır. Giresun ve Giresunlu için; bilgi, birikim ve tecrübemle Genel Müdür olarak yaptığımız gibi Milletvekili olarak da güzel hizmetler yapacağıma ve Giresun’u Ankara’da hakkıyla temsil edeceğime inanıyorum.

  Sevgimiz insana, sevdamız Giresun’adır.

  Giresunlunun bugünü ve yarını, çocuklarımızın geleceği adına sorumluluklarımız büyük.

  Giresun ve her bir Giresunlunun mutluluğunu paylaşmak ve kederine ortak olmak benim için büyük bir şeref olacaktır.

  KADROLARIN ŞEREFLİ BİR ÜYESİ OLMAYA ADAYIM

  Demokratik, müreffeh ve öncü ülke Yeni Türkiye’yi birlik içinde inşa edecek kadroların şerefli bir üyesi olmaktan daha faziletli ne olabilir ki?

  Giresun için inandık, bir sefere niyet ettik ve yola çıktık.GİRESUN’un; il, ilçe, köy ve mahalleleriyle marka bir şehir olması, GİRESUN’da oturanların ise huzur ve güven içinde daha müreffeh olarak yaşamlarını sürdürmeleri için GİRESUN’da değişimin adı, yeni yüzü ve Yeni Türkiye’yi inşa edecek kadroların şerefli bir üyesi olmaya adayım."


  Görüş Bildir