Euro
11.2039
1.12%
Dolar
9.6188
1.25%
Altın
554.63
1.73%
Borsa
1.463
0.49%
Bitcoin
609.001
0.86%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Samsun'da derslere 5 dakika müzik arası

  Samsun'da derslere 5 dakika müzik arası

  Samsun'da bir lisede başlatılan 'Derse 5 Dakika Ara' projesi kapsamında, öğrencilerden oluşan müzik grubu, derslere girerek 5 dakikalık mini konser veriyor.
  • AA
  • 13.03.2019 - 08:49
  • Güncelleme : 13.03.2019 - 14:56

   

  Samsun'da Atakum Cumhuriyet Anadolu Lisesinde dönem başında "Derse 5 Dakika Ara" projesi uygulamaya konuldu. Proje kapsamında ney, gitar, darbuka ve kemençe gibi enstrümanları çalabilen öğrencilerden müzik grubu oluşturuldu.

  Gruptaki öğrenciler beden eğitimi, rehberlik ve müzik derslerinde öğretmenlerinden izin alıyor.

  5 DAKİKADA KONSER

  Ardından matematik, fizik, kimya, biyoloji, edebiyat derslerinin yapıldığı sınıflarda 5 dakikalık konserler veren öğrenciler arkadaşlarının dikkatini toplamaya çalışıyor.

  Samsun da derslere 5 dakika müzik arası #1

  OLUMLU SONUÇLAR ALINIYOR

  Okul Müdürü Kurtuluş Çelik, uygulamadan olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi. Sene başında, fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi derslerde 40 dakika süresince öğrencilerin ilgi ve dikkatlerinin dağıldığını tespit ettiklerini anlatan Çelik, "Bunun için ne yapabiliriz?" diye yola çıkarak proje ürettiklerini belirtti.

  Samsun da derslere 5 dakika müzik arası #2

  RENEFÜSLERDE EĞLENCELİ GEÇİYOR

  Çelik, uygulamanın teneffüslerde ve öğle tatilinde kantin çevresinde sürdürüldüğünü aktardı. Öğrencilerin etkinliklere katılabildiğini söyleyen Çelik, "Öğrencilerimiz isterlerse oynayabiliyor isterlerse tempo tutabiliyor, neşeleniyor ve mutlu oluyorlar. Etkinliğin ardından yeniden derse dönüyorlar. Bu şekilde okulumuzda eğitim ve öğretim faaliyetleri daha akıcı hale geldi." dedi.

  Samsun da derslere 5 dakika müzik arası #3

  ÖĞRENCİLER MUTLU

  Okulun 11. sınıf öğrencisi Duygu Akdil, projenin derslere katılımı arttırdığını belirterek "Özellikle matematik, fizik, kimya gibi derslerde bunalıyorduk. Uygulama dersleri sevmemizi sağladı. Üstümüzde zaten ağır bir yük var. Seneye gireceğimiz sınava hazırlanıyoruz. Projeyle derslerimiz daha verimle ve eğlenceli ilerliyor. Bizim için çok güzel oldu." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir