Euro
15.5418
-0.05%
Dolar
13.6848
-0.02%
Altın
782.98
-0.24%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
702.695
-0.39%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Şanlıurfa'da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor

  Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde farklı mesleklerden bir grup eğitim gönüllüsü, okul tatilini fırsata çevirerek her hafta bir köy okulunu boyama kararı aldı.
  • İHA
  • 18.11.2020 - 11:50
  • Güncelleme : 18.11.2020 - 13:00
  Şanlıurfa'da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor

  Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde farklı meslek gruplarından bir grup eğitim gönüllüsü bir araya gelerek, her hafta bir kırsal mahalle okulunu boyama ve eksikliklerini giderme kararı alıp çalışmalarına başladı.

  Kendilerini ‘Güzel Şeyler Ekibi’ olarak tanıtan eğitim gönüllüleri ilk çalışma kapsamında, ilçeye 40 kilometre uzaklıktaki Küçüktepe kırsal mahallesinde bulunan ilkokul sınıfını boyayarak temizliğini yaptı.

  "EĞİTİM İÇİN BİR ŞEYLER YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ"

  Siverek Devlet Hastanesi'nde hemşire olan eğitim gönüllüsü Fatoş Akbal, amaçlarının bir nebze de olsa eğitime katkı sunmak olduğunu belirterek, "Bugün birkaç öğretmen ve gönüllü arkadaşımızla birlikte Küçüktepe İlkokulu'na geldik ve burada okul sınıfımızın boyasını, temizliğini yaptık. Eğitim için bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi

  Şanlıurfa'da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor ViDEO

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #1

  "HER HAFTA BİR OKUL BOYANACAK"

  Güzel Şeyler Ekibi olarak her hafta bir kırsal mahalle okulunu boyama kararı aldıklarını söyleyen eğitim gönüllülerinden Mustafa İncealan, "Gelecek nesillere yararlı olmak amacıyla başlattığımız bu çalışma sonucunda bugün Küçüktepe İlkokulu'ndayız. Ekip olarak her hafta bir kırsal mahalle okulunda bulunan bir okulu boyama kararı aldık. Böylece tespit ettiğimiz farklı okullarda boya, bakım ve onarımını gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #2

  "GÖNÜLLÜ OLARAK MALZEME EDİNİYORUZ"

  Coğrafya öğretmeni Murat Demirci de "Kırsal mahallelerdeki okullarımızın imkânı maalesef kısıtlı olduğu için bu okulların eksikliklerini gidermek için kendimiz gönüllü olarak malzeme ediniyoruz. Elde ettiğimiz malzemelerle kırsal mahallelerde bulunan ve boya, bakım onarım gerektiren okullarımızda bu malzemeleri kullanıyoruz. Çocuklarımızın eğitim gördüğü sınıfları ve ortamları daha kullanılır hale getiriyoruz.” dedi.

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #3

  "ÜLKEMİZE FAYDALI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

  Öğretmenliğin sadece derse girip öğrencilere ders vermek olmadığını söyleyen Demirci, "Öğretmenlik her anlamda kendini geliştirmek, topluma, öğrencilere faydalı olmaktır. Öğretmenlik adanma mesleğidir. Biz de kendimizi çocuklarımıza, bulunduğumuz bölgeye, havasını solduğumuz, taşından, toprağından faydalandığımız ülkemize yararlı olmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken hiçbir çıkar, menfaat beklentimiz yoktur, tek beklentimiz çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olması, onların daha iyi kendilerini geliştirip ülkemize faydalı olabilmesi, onların meslek sahibi olabilmesidir.” diye konuştu.

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #4

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #5

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #6

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #7

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #8

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #9

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #10

  Şanlıurfa da eğitim gönüllüleri köy okullarını boyuyor #11

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir