Petrol
93.44
1.19%
Euro
18.2583
0.07%
Dolar
17.9563
0.24%
Altın
1.027
0.56%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
440.324
1.41%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  SBS tercih süresi bugün sona eriyor

  Bu yıl son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) sonuçlarına göre tercih başvuru süresi bugün sona eriyor.
  • 29.07.2013 - 10:40
  SBS tercih süresi bugün sona eriyor

  SBS tercih süresi bugün sona eriyor #1

  Seviye Belirleme Sınavı'nda tercih yapacak olan adaylar tercihlerini yaparken “https://oges.meb.gov.tr” adresinde yayımlanan kılavuzdan yararlanacak. Tercih listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı için tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekiyor. OYP'si 201 ve üstü olan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecek.

  EN FAZLA 10 TERCİH YAPILACAK

  Yerleştirme işlemleri için uzatılan süre bugün saat 17.00'de sona erecek. Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 tercih yapabilecek. Tercih başvurusu sadece bir kez yapılacak ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyecek. Tercihler, öncelik sırasına ve “https://oges.meb.gov.tr” ile “https://e-okul.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılacak. Başvurular bireysel ya da okul aracılığıyla yapılacak Tercihlerini elektronik ortamda yapacak adaylar, “https://www.meb.gov.tr”, “https://oges.meb.gov.tr” veya “https://e-okul.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulları kodlarına göre sıralayacak.

  SONUÇLAR 6 AĞUSTOS 2013'TE AÇIKLANACAK

  Elektronik ortamda tercih yapamayanlar ise tercih ve yerleştirme e-kılavuzundaki "Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu"nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edecek. Tercihler, okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme, elektronik onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak. Aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak. Yerleştirme sonuçları, 6 Ağustos 2013'te ilan edilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir