Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.173
-0.29%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün

  Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı.
  • İHA
  • 19.09.2016 - 15:26
  Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün

  Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün #1

  2016-2017 eğitim öğretim yılı açılışı dolayısıyla Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene katıldı.

  Erdem ve Tekin yeni eğitim öğretim yılının ilk dersini öğrencilerle birlikte çaldı. Törene Şehit Ömer Halisdemir’in eşi Hatice Halisdemir’de katıldı. Öğrencilere ‘15 Temmuz 2016 Türkiye’yi Darbeyle İşgal Teşebbüsü’ ve ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizin Anısına’ isimli iki kitapçık dağıtıldı.

  "BAŞTA HALİSDEMİR OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİTLERİMİZİN MEKANI CENNET OLSUN"

  Ardından sınıfları gezen Bakan Yardımcısı Erdem ile Ömer Halisdemir’in kızı Elifnur Halisdemir’in de okuduğu sınıfta yaptığı konuşan Müsteşar Tekin, “Okulların temel işlevi vatandaş yetiştirmek, ülkesine milletine sahip çıkacak bireyler yetiştirmektir. Biz de 15 Temmuz’u bu misyonumuzla MEB olarak Milli Eğitim temel kanununda ve anayasada bize yükümlenen önerileri yerine getirmek anlamında bu haftayı 15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitlerimizi anma temasına ayırdık. Bu hafta boyunca bu anlamda başka etkinlikler olacak. Türkiye genelinde birçok okulumuzda şehitlerimizin isimlerini verdik. Bu okulda Ömer Halis Demir diye bu 15 Temmuz’da bütün sürecin kırılma noktasını teşkil eden büyük kahramanlık gösteren bir şehidimizin ismini bu okula verdik. Allah başta Ömer Halisdemir olmak üzere bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Geride kalanlara Allah sabır versin. Bizlere de o şuurla yetişecek o şuurla gelecek kuşakları yetiştirecek bir çalışma azmi hepimize nasip etsin. Allah yeni eğitim öğretim yılında sorunsuz sıkıntısız hayırlı bir eğitim öğretimi yılı tamamlamamızı nasip etsin” şeklinde konuştu.

  Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün #2

  "TÜRKİYE’NİN HER TARAFINDA ŞUANDA AYNI ETKİNLİKLER YAPILIYOR"

  Okullarda öğrencilere darbe girişimiyle ilgili gösterilecek iki videoyla ilgili Tekin, “Bu iki video film çocuklarımıza gösterilecek. Birde biz bir genelge yayımladık. Bu hafta boyunca yapılacak etkinlikleri tanımladık. Bu sadece bir yol haritası. Başka okullarımızda şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz davet ediliyor ziyaret ediliyor. Bu tür etkinlikler yapılıyor. Türkiye’nin her tarafında şuanda aynı etkinlikler yapılıyor. Genelgemizde de bunun satır başlarını ortaya koymaya çalıştık” ifadelerini kullandı.Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün #3

  “ÇOK ÖZEL HAZIRLANMIŞ BİR KİTAPÇIK”

  Bakan Yardımcısı Erdem ise, öğrencilere dağıtılan kitapçıklarla ilgili, “Çok özel hazırlanmış bir kitapçık. İnşallah her satırını tek tek okuyup içinizde de şehit yakınları, gazi yakınları var. yaşamamızın bir gayesi vardır. Milli manevi değerlerimize sahip olabilmek. Bu ülke için yeri geldiğinde hiç çekinmeden can verebilmektir. 15 Temmuz bunun örneğiydi. İnşallah hem bu manevi değerler hem de bilim ve teknolojinin öncelikleriyle, dünya vatandaşı olabilmek, iyi bilim adamları olabilmek için çalışacağız” açıklamasında bulundu.

  Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün #4

  Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün #5


  Görüş Bildir