Euro
11.3423
1.34%
Dolar
9.7414
1.45%
Altın
562.62
1.64%
Borsa
1.491
0.75%
Bitcoin
609.811
3.70%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C

  Serbest kıyafet kararını duyan öğrenci uygulamaya koydu

  Okullarda kılık kıyafet düzenlemesiyle ilgili kararı duyan öğrencilerin bir kısmı, okula serbest kıyafetlerle geldi.
  • 28.11.2012 - 16:03
  Serbest kıyafet kararını duyan öğrenci uygulamaya koydu

  Serbest kıyafet kararını duyan öğrenci uygulamaya koydu #1

  Okullara kıyafet özgürlüğü getiren yeni düzenleme üzerine ilkokul ve ortaokul öğrencileriserbest kıyafetlerle okula gelerek sınıfları doldurdu.

  OKUL BAHÇESİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

  Fethiye'de en çok öğrenciye sahip merkez Atatürk ilkokul ve ortaokulu ile Gazi ilkokul ve ortaokulu öğrencileri okula serbest kıyafetlerle geldi. Adeta 2013-2014 eğitim öğretim yılının provası gibi gerçekleşen serbest kıyafet ortamı hem sınıflarda hem de okul bahçelerinde renkli görüntüler oluşturdu.

  Dört okulun yaklaşık 5 bine yakın öğrencisinden bazıları tuttuğu takımın formasıyla, bazıları eşofman bazıları tişört ve abiye kıyafetlerle kırmızı pantolonlarla okula koştu. Birbirinden değişik renkli kıyafetler içerisindeki öğrenciler arasında az da olsa okul kıyafetleri ile gelen öğrencilerde dikkat çekti.

  HEYCANLA UYGULAMAYA GEÇTİLER

  Okul idarecileri, yeni düzenleme ile ilgili kendilerine henüz bir genelgenin gelmediğini bu yeni uygulamanın 2013-2014 eğitim öğretim yılında uygulamaya gireceğini öğrencilere duyurduklarını ancak serbest kıyafetle gelen öğrenciye de bu gün için bir şey söyleyemediklerini belirtti.

  Okullarda tek tip kıyafet döneminin sona ermesi ile ilgili kararı duyunca büyük sevinç yaşadıklarını kaydeden öğrenciler, "Bu yüzden okula serbest kıyafetle geldik. Bu şekilde daha rahatız" dediler.

  HERKES İÇİN İYİ OLMADI

  Durumu iyi olmayan öğrencilerin serbest kıyafette zorlanacağını savunan bazı öğrenciler ise, "Kıyafetin serbest olması oldukça iyi bir karar. Değişik kıyafetlerle gelebiliriz ancak pek çok arkadaşımız durumları iyi olmadığı için değişik kıyafet giyemez. Bu açıdan okullarda tek tip kıyafet daha iyi bir uygulamaydı" diye konuştular.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir